Avatar uživatele
martina1

Jak se zbavit zmije?

Bydlíme v Krkonoších v 785m.n.m. a bohužel na zahradě máme zmiji,Jednu určitě, manžel i já jsme ji viděli.Mám z nich panickou hrůzu a bojím se o děti.Manžel ji vždy zaplaší,bojí se jí praštit,aby ho nekousla.Nehašené vápno které mi poradili nezabralo.Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5119 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Jen ať ji praští. To se dopustí tr. činu nebo přestupku, jelikož zmije je chráněná. Pořiďte si ježka nebo se chovejte hlučně a zmije uteče. Ono jí to pak přestane bavit se vracet.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Zmije na zahradě. Co si počít, když zmije zavítá na naši zahradu? Pokud ji obývají pouze dospělí, mohou se zmijí s trochou opatrnosti bez problémů spolužít, jako s ostatními živočichy. Jestliže však po zahradě běhají děti, je lepší zmiji odchytit:
Využijeme toho, že hadi jsou závislí na teplotě vnějšího prostředí proto se tak rádi sluní. Když je podchladíme, ztuhnou a skoro se nemohou hýbat, aniž by jim to trvale ublížilo. Zmiji můžeme zpomalit proudem ledové vody nebo obkladem z ledu, pokud je k dispozici. Zpomalenou zmiji pak snadno lapíme pod poklop. Dostatečně ztuhlou zmiji lze celkem bezpečně přemístit například i do plátěného pytle a odnést na dostatečně vzdálené příhodné místo. Můžeme zavolat odbornou pomoc, nejlépe záchrannou stanici pro hendikepované živočichy. (Jejich adresář je k dispozici na stránkách Českého svazu ochránců přírody, ČSOP.) Radu získáme také v zoo nebo na správě chráněné krajinné oblasti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Ahav

Emigrovat k nám, na Sibiři. Nemáme žádné hady. Ha-ha-ha

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
martina1

Děkuji za „radu“.Jedná se o přestupek.Ani po 6 letech jí to nepřestlo bavit,nebo už to jsou další generace.Neplatí ani rušič na hlodavce.Dobře plaší slepice,ale ty slepičince bych asi nezvládla.

před 5119 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek