vivatisCZ

Jak se zbavit zlozvyku kroucením krkem?

Už delší dobu mně bolí krk a není to přeležením nebo tak.Jednou prostě mně to tam bolelo(to už je celkem dávno) a tak jsem si ten krk trochu prohýbal a prokroutil.Od té doby však jako kdyby jsem si to navyk.Od té doby kroutím krkem celkem často a né že by mně bolel, ale protože je to už zvyk a já jsem si to do nedávna neuvědomoval.Jak ten krk však ted furt otáčím a kroutím tak mně to občas bolí a já mám někdy pocit, že když dám hlavu na jednu stranu a potom na druhou tak jako kdyby mi to připadalo na jedné straně volnější.Snažím se s tím kroutěním přestat jenže je to prostě zlozvyk a já nevím jak se ho mam zbavit a bojim se třeba toho, že jak s ním kroutím tak že by si třeba obratlem mohu přeříznout nějakou žílu nebo si ho úplně vyhodit.Nebo, že si to tam nějak zkroutím a nějakým způsobem oslepnu.Samoz­řejmně, že tím nekroutím furt tak 2× za den, ale i tak.Jak se toho zbavit?

Nejlepší odpověď
odpomass

:)) Tak můžu ti říct, že nic špatného ti z toho opravdu nehrozí. Jestli se toho ale tak moc chceš zbavit, tak na to prostě často mysli a dávej si pozor, ať to neděláš. Víc říct snad ani nejde…

Další odpovědi
Magda_Dockal

Kroucením se rozhodně nemůžeš oslepit. S tím vyhozením už jsem to slyšela, ale asi se to týká starších lidí.

Prokřupávání a kroucení mají lidé často spojené s nějakým pocitem nebo myšlenkou. Nebo s nudou. Vypozoruj, v jakých situacích to děláš, a zkus si uvědomit, proč.
Většinou člověku dojde, že tím sobě nebo okolí něco naznačuje.