Altair-AC

Jak se zbavit závislosti na elektronice?

V pátek jsem přijel z hor a chytnul jsem rýmu.Cely zbytek pátku jsem hral na PlayStationu 4 .Hral jsem okolo 5 hodin a pak jsem byl jeste na mobilu.Vcera jsem hrál asi 12 hodin a dnes okolo 6.Jak se toho mám zbavit? Až do úterý budu doma a úplně vidím jak zítra budu zas hrát takovou dobu.Dnes jsem si i četl knihu ,hrál jsem si se zvířaty a dokonce jsem i uklízel ,ale jelikož jsem nemocen a nemohu ven ,tak jsem si stejně těch 6 hodin času na hraní našel.Co mám delat? Předem budu rád za každou radu.

Mimochodem četl jsem si okolo hodiny a uklízel jsem asi půl hodiny.Dnes jsem vstával v 11 a s hraním skončil v půl deváté ,ale měl jsem mezitím docela hodně pauz takže proto ve výsledku jen 6 hodin.

Doplňuji : Já jsem tímto chtěl naznačit ,že jelikož jsem nemocen,tak nemám moc co dělat a hledám tu radu,co dělat.Nepochopil jsi to ,ale každý děláme chyby.Poradis co bych měl dělat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Nebudu předstírat odborníka, já bych asi nebyl schopný poradit, ale zkus si přečíst tohle: http://tomaser­lich.cz/zavis­lost-na-pocitacich-a-hrach/

Další odpovědi
mosoj

Téměř bych nad tebou brečel. Pod elektronikou si osobně představuji něco zcela jiného. Jinak tvůj problém. Vypni to a jdi dělat něco smysluplného. Život není o hraní. Jsi obyčejný gambler.

zjentek

Najdi si buchtu. Ta už tě toho zbaví sama, pokud jí v tom vztahu o něco půjde.

ivzez

Kepler i Mosoj pochopili, oč jde,
tím, kdo nechápe, nejsou oni.

Jsi-li nemocný, vezmi si knihu a lež.
Neuklízej a nehraj na PC.

Zkus jiné hry → nauč se vykládat patience,
pravdla šachu, …

Začni odkazem z Keplerovy odpovědi.
Pokud ten článek nepochopíš při prvním čtení,
přečti si jej znovu.

A hlavně nezapínej PC!

Muffz

Co je na tom špatného, jestli tě to baví? (Kdyby tě to nebavilo, tak nehraješ) Zabiješ čas a jak budeš zdravý, tak se zas budeš věnovat jiným věcem.

Vždycky mě bavilo, jak mi taťka vyčítal, že hraju hry, přitom on stejný čas proseděl u televize. Vždyť to je úplně jedno, jak se člověk zabaví, když má splněné povinnosti a neobtěžuje tím nikoho jiného.

anonym

jen k tomu doplním takový postřeh. Generační konflikt který se pravidelně odehrává mezi stávající a nastupující generací má vždy sklony k tomu vykládat všechny zvyklosti nové generace jako nešvary. Starší generace si tak vymyslela pojem „závislost na elektronice, mobilu, počítači, internetu“ prostě na všech těch věcech se kterými nevyrůstali a které v podstatě nemají v oblibě protože nikdy neměli moc velkou chuť učit se to nějak smysluplněji používat. Názorně je to vidět na tom jak společnost přistupuje k člověku který 5 hodin stráví zíráním do televize a vedle něj k jinému člověku který stejný čas stráví na internetu nebo s mobilem v ruce. Ten druhý bude vnímán výrazně něgativně a to vlastně jen kvůli výše uvedenému, s televizí totiž předchozí generace už vyrůstali a považují její používání za „normální“ a nepotřebují v tom hledat nějaké duševní choroby …

Příští generační konflikt zase bude o jiných tématech a na léčení vymyšlených závislostí na elektronice si už nikdo ani nevzpomene, stejně jako neléčíme závislost na TV, na rozhlase, dokonce neléčíme ani závislost na knihách 🙂 Je to jen o úhlu pohledu a o tom co chceme ze svého života vytěsnit a na co už jsme si zvykli …

mosoj

Keplere nemůžeš poradit, protože jsi sám závislý, minimálně na Odpovědích.

Kepler

Závislý nejsem, netrávím u toho webu celý den. Mám i jiné zájmy. Jenom jako singl mám hodně volného času a je to pro mně především zábava. Zatím. Snaží se mi to narušit nějací ubožáci, ale já se nedám. Ty sám mi taky nepřipadáš, že bys někomu dokázal poradit.