msi

Jak se zbavit zápachu teplé vody z bojleru?

Dobrý den,
nastěhovali jsme se do nově zrekonstruovaného bytu,
zapáchá teplá voda z bojleru, jak se zápachu zbavit.
Zápach je jako při zkažených vejcích.
Vyprchá to časem? Někdo, kdo s tím má opravdu zkušenost. Už jsem si o tom přečetl něco málo.
Děkuji

Odpovědi
mosoj

Zajisté máte vodu ze své studně. U upravované vody se toto nestává. Jediná pomoc je zničit anaerobní bakterie v boileru tím, že zvýšíte cca na tři dny teplotu vody na povolené maximum. Potom teplotu zase můžete snížit. Toto ale budete muset v určitých intervalech neustále opakovat. Také se doporučuje vyndat anodovou tyč i za cenu snížení životnosti boileru.

cukrar

Stává se mi to při delším období v létě, kdy nepoužívám nepřímotopný zásobník vody, ale jen ohřívač na plynovém kotli. Po několika vypuštěním boileru smrad zmizí. Odtočte několikrát teplou vodu.