Bee282

Jak se zbavit vzteku a stresu, když narazíš na blbce?

Máte nějakou radu? Jsem učeň v praxi a je jasné, že i když za něco nemůžu, můžou to starší kolegové svést na mě a vynadat mi za něco, co zkazí** oni. Nějakou radu na vztek, který musím dusit? A stres? Jak se toho mám zbavit? Budu ráda za rady.

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud opravdu narazíš na „blbce“, doporučuji být v klidu, nehádat se, nerozčilovat. Jak se říká: „Jestliže se člověk hádá s blbcem víc, jak půl minuty, hádají se už dva blbci.“ 🙂

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-blbcich/

Další odpovědi
nyjono

Nauč se to spolkonout a říct si, že to občas tak prostě je a že jsou důležitějí záležitosti.
Hodně mi v tomto pomohly knížky. Třeba od Carnegie.

dubraro

Jediná skutečně fungující, bohužel většinou nepoužitelná, metoda, je blbce zmlátit.
Všechny ostatní vedou k tomu, že energii vzteku obrátíš proti sobě a blbec ti tak uškodí dvakrát.

Rokio

Vymluvit danou hloupost blbci, on si to uvědomí, pak to pochopí a ty budeš mít radost, že jsi udělal dobrý skutek a navíc jsi tím zbavil blbce jeho hlupáctví.

ivzez

Napočítat minimálně do deseti,
v duchu si říkat je ***
a pokud možno nijak nereagovat.

Určitě se neřídít „radou“ Rokia. B*** se nikdy nedá nic vymluvit
ani vysvětlit, a není možné jej zbavit „hlupáctví“.

Pravdu má citát, který připomíná Marci1.