Petrikona

Jak se zbavit vodního kamene v koupelně?

Máme kolem baterií hnusný bělavý nános. V první řadě – jak to odstranit? Nějaké citróny prý zabírají. A v druhé řadě – jde nějak zařídit, aby to nevznikalo? Něčím vodu asi změkčit..?
Tohle mi doporučil známý http://www.zmekceni-vody.cz/202-filtracni-vlozka-fccst-5-zmekceni-vody.html, ale bude to fungovat za dvě stovky?

Odpovědi
Petr56

Tohle se spíš hodí před pračku apod. Navíc to nevydrží podle mě déle než měsíc. Nejlepší je pořídit nějaký změkčovač na přívod vody do bytu a je hotovo. Akorát je to dražší.

Emefej

K odstranění povlaků vodního kamene zkus ocet nebo kyselinu citrónovou.

Dochy

Používám ocet i na čištění perlátorů, sprchových hlavic apod…

Bucpet

Na odstranění vodního kamene používám čistič značky Revo a nebo Pulirapid.