Azeret

Jak se zbavit včel které nechcete

a ještě ke všemu jsou na zahradě

Nejlepší odpověď
dědapetr

Zkuste zavolat někoho kdo by měl o včely zájem,je jich škoda je zlikvidovat.Včel rapidně ubývá a včelařům hynou.Když je budeme likvidovat tak kdo bude opylovat rostliny a úroda různých plodin půjde do kopru.

Další odpovědi
dudu

Tuto diskusi jen doplňuji o skutečnost, že včely se stávají vzácnými a na severu a západě Čech existují bandy, které úly kradou – jeden roj má hodnotu 3 až 5 tisíc korun., sršeň je velmi užitečná a zákonem chráněná, takže likvidovat její hnízdo je spíše ostuda.

chudst

Existuji na ne velice ucinne postriky.

Na chate mame http://odpuzovace-zvirat.heureka­.cz/biolit-plus-na-vosy-sprej-400-ml/recenze/ a funguje naprosto dokonale a spolehlive. Proste vysplichate okoli ulu a ul samotny. Pak to zlikvidujete. Zlikvidoval jsem tak uz jedno vosi a jedno srsni hnizdo.

Na vcely jsem zavolal odbornika, at ul prenese jinam, vcely je skoda likvidovat. Pokud nemate na nikoho kontakt, zkuste se obratit na hasice.

elektrikář

Nám se usadily ve větracích otvorech v atice paneláku.Přijeli hasiči vykouřili. Druhá možnost koupit nějaký postřik.Třetí možnost zavolat deratizační službu.Čtvrtá pozvat nějakého včelaře.Ten si s nimi poradí.