SabčaElis

Jak se zbavit trémy?

Nemyslím normální trémy.. Na koncertech a při divadelních vystoupeních se vůbec nebojím. Ale když mám na dramatáku samostatný projev, nebo když zpívám, či se mám zeptat někoho na něco, strašně se bojím.. :(

Nejlepší odpověď
sesednizkola

Tréma je jen obyčejný strach a nepomůže nic jiného, než mít věc co nejlíp nacvičenou a co nejčastěji vystupovat. Vystupovat velmi často před lidmi a mít stále trému není možné. Až se vystupování dostane do tvojí „komfortní zóny“, bude to asi tak těžký jako uvařit si kafe. Nic jiného než neustálé překonávání strachu proti němu nepomáhá, všechno ostatní jsou jen kecy ;)

Další odpovědi
Cenobita

Trémy se člověk zbavuje tak, že se „otrká“, to znamená, že stále dokola vykonává činnosti i ty co mu nejdou, až se mu stanou rutinní. Vše se dá natrénovat i vystupování před veřejností. Většinou mají trému mladší jedinci, protože nejsou zkušení, tzv. staří harcovníci už nejspíš nemají trému vůbec, ale nastávají u nich jiné problémy – ztráta nebo výpadky paměti.

brillant

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zbavit%20tré­my