Druell

Jak se zbavit tiku v oku?

Nejlepší odpověď
fcoop

Tik v oku.
Projevuje se jemným, ale častým a intenzivním, škubáním ve víčku oka. Způsobuje ho nejčastěji přepracování, nevyspání, nepřiměřený stres (nervy) nebo konzumace lehkých drog. Já k tomu přidávám, nevhodný monitor, nevhodné osvětlení, vnější rušivé elementy (hluk atd.) a častá práce u počítače.

Trvání tohoto problému je různé, odhadem je to od 2 do 8 týdnů. Jak s tím bojovat:

Vysadit – zbavit se stresu (můžete zkusit třebas meditovat)
Pořádně se vyspat
Cvičit oči
Odstranit veškeré rušivé elementy
A hlavně nasadit vitamíny

Nejlepším vitamínem je B12 – k dostání v lékárně v podobě B-Komplex (Forte). Můžete konzumovat od 1 do 3 tablet denně. Výhodou B-komplex je to že neobsahuje jen B12 ale celou skupinu vitamínů B. Vitamín B12 také najdete v rybím tuku a nebo pivovarnických kvasnicích.

Dalším vitamínem, který pomáhá je magnézium (hořčík). Pozor ať se nepředávkujete, působí to totiž i na srdce. Můžete si jej koupit v lékárně, ale mnohdy stačí i vhodná minerálka nebo banány.(Net)

Případně zajít za profesionálem.

Další odpovědi
Pájo

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-proti-tiku-oka