Tessa1

Jak se zbavit strachu ze spaní mimo domov?

Už od mala mě omezuje to, že se bojím spát jinde, než doma, u táty nebo u babičky.
Nechci nikam jezdit, pod stan, na chatu atd..
Párkrát jsem se bála i u babičky.
Mám to v sobě zabudovaný, a když se dozvím že bych měla spát někde kde nechci, chce se mi brečet a nechci nic jiného než jet domů.
S tímto problémem mě někdy doprovázejí i úzkosti a strach.
Ráda bych se toho zbavila a žila normální život

Odpovědi
Ondra720

Taky se mi to děje u táty i u babi😟

Daidal

Ber to jako výzvu, posunutí, osobní růst, nová zkušenost, postavení se svým strachům. Budeš se bát o to víc, protože si to budeš namlouvat a přesvědčovat se o tom. Hlavně se ti tam nechce a nejsi ZVYKLÁ spát jinde, v „cizím“ prostředí. Je to o zvyku, komfortu a pocitu bezpečí (a to měl asi každý, takovou nechuť spát někde jinde než ve svém pokoji a posteli).
Když už jdeš spát jinde, na nic nemysli, zkus se soustředit na dýchání. Popřípadě si představuj něco hezkého (ve spojitosti se spaním).
Vem si s sebou nějakou knihu a před spaním si čti. Nebo pokud máš tu možnost, pusť si nějaké filmy, na odreagování.
Strach se překonává tím, že se mu člověk postaví a vystavuje se mu (i pravidelně).

Představ si v tu chvíli něco jiného, horšího, jako třeba, že bys musela spát na zemi, někde venku v jeskyni, v zimě a na promrzlé nebo mokré zemi. Budeš pak ráda za to, kde ležíš, v teplé, měkké posteli a v peřině.

led

Doporučujem urobiť to, čo ja.
Všade, kde práve som, sa cítim doma. Ako si usteliem, tak aj spím.

Priprav si posteľ na spanie sama… a hrášok, ktorý by ťa v spánku tlačil, nebudeš mať pod matracom… https://www.csfd­.cz/film/295326-princezna-na-hrasku/prehled/

elkon

Neřeším to, nikdy jsem nad tím nepřemýšlel. Je mi jedno kde usnu. Nedělám z toho vědu.

jáára

Tak třeba k tátovi nebo k babičce se mi taky nechce. Ono já už jsem spal leckde, ale na hřbitově to bude takový divný.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.