leporela22

Jak se zbavit strachu z operace očí?

Možná to zní divně. Byl jsem na oční a zjistil jsem, že mám spazmus. Takže mám 2 možnosti do konce života nosit brýle nebo jít na operaci. Tet neřeším ani to, že je to tak drahé 20000 jedno oko. Ale jde spíš o to, že to jsou oči dá se říct, že jsou to nedůležitější. Chci se zeptat jestli jste někdo z vás byly na operaci očí.? A jestli jste měli nějaké komplikace. Jen během dneška jsem toho pročetl dost i ohledně vdlejších účinků.

Nejlepší odpověď
ivzez

Jedině ve spolupráci s lékařem,
od kterého si necháte vše podrobně vysvětlit.

Zkušenosti jiných Vám nepomohou, protože každý z nás
je jiný, co pomhlo jednomu, nemusí pomoci druhému

Další odpovědi
bolak

Já si vždycky říkám „co nejhoršího se mi může stát…“ a pak mě ten strach většinou přejde. Operace očí bych se vůbec nebál, já třeba nedávno potkal slepce, v černých brejličkách s bílou kouzelnou hůlkou a ani ten neztratil humor, normálně se mě ptal: „nevíte jak se dostanu na univerzitu?“ a já mu říkám: „jo, to musíte támhle..“ a ukázal jsem mu rukou směr, a on řek „aha, tak děkuju..“

tforro

Doporučil bych vám názor druhého lékaře třeba z jiné nemocnice. Pokud bude druhý doktor tvrdit to samé o nutnosti operace, o rizicích atd. tak by strach asi ustoupil.

jáára

Kamarád byl, úplně v pohodě.