larios22

Jak se zbavit strachu a jak ovládnout psychickou zátěž ??

zdravím je mi 20 a chodil jsem rok do Thajského boxu a asi před pul rokem jsem se dostal do konfliktu se 3mi stejně starými. Normálně jsem si šel večer po městě a oni šli naproti mě na chodníku ožralí , zabrali celý chodník a já šel úplně po krajíčku a samozřejmě si jeden musel zvýšit ego a drbnul do mě a spustil spršku nadávek. Poté ke mně přišel a strčil do mě. tak jsem mu jednu vpálil, spadl na zem ale hned po mně šel druhý a třetí a už to bylo 2 na 1… když jsem spadl s jedním tak ten další mě zuřivě kopal a pak škrtil, vědel jsem že to je konec, nezbyly mi žádné síly a dopadl jsem s lehkým otřesem mozku,naraženými žebry a ulomeným zubem.. Od té doby když někdo dělá problémy a strašně se chce semnou mlátit tak raději ustoupím.. Prostě mám strach z prohry,srdce tluče o sto šest..a nadruhý den mám zase výčitky svědomí že jsem měl překonat svůj strach.. Jak se toho zbavit ? ta událost mi nedá pokoj..

Odpovědi
ptáč

Co budeš dělat v dalších zátěžových situacích, kdy budeš dán napospas lidem propuštěným z vězení, starým geyům, smečce bezdomovců, v cizím místě, bez možnosti útěku? Buď je už městský člověk zpitomělý ze seriálů, kteří se domnívají, že se všemi se dá vždy nějak vyjít, nebo jako ty, začneš přemýšlet ale dalším obrovským krokem vpřed k životu a jeho ochraně by bylo zcela něco jiného. Zkus to. Začlenit svoje slechy. Člověk nekomunikuje vůní, světlem nebo obrázky, hmatem dřív, než verbálem, hlasem. Nastraž uši. Co panelákovým odchovancům schází, včetně babičkám a dědečkům, je „zdravá schizofrenie“, která určuje délku života. Rok kursu thajského boxu je výborný vklad do budoucna. Ale neřešit vše pouze silou. Jak se vyhnout možnému násilnému styku s nechtěnými osobami? Konfrontaci? Učit se od myší, nebo se vrátit k vědomí, že pravěk, nebo zákon džungle ještě neskončil. Ale pokračuje. V džungli také nebudeš hrnout větve a snažit budit zájem opic. Ve městech žije spousta podivných individuí, kteří chodí ve smečkách dobývat svoje sebevědomí. Dodávat si síly, to je jejich každodenní pokrm. Jim to dělá dobře. Oni z toho žijí. Chceš se bít a nechat se otloukat? Ale proč, co z toho? Buď mám jednoduchou radu, večer patří silobijcům a v té době máš být doma, to je těžké ve tvém žádoucím věku, když do takových se snadno strefuje. Nebo, a to je správná odpověď, nebýt na ulici hluchý. Dokázat rozeznat běžné veselí, komunikační hluk, z toho vyčíst rasu a národnost, vážné silácké touhy a sprostou nevychovanost, slovní útoky, začátek je ve slovním napřažení; hele, támle toho si podám, – né počkéj, nech ho mě, toho votejpku.
Tímto Ti nařizuji aplikaci naslouchání, to je zapojení dvou uší. A k tomu vyhodnocování všech možných situací. K tomu je potřeba zapojit mozek. Aby sám napověděl, aby vytáhl zkušenosti vrozené, zažité, takové z dob prehistorických. Ono to funguje skvěle. Strach Ti to neubere. Ale budeš žít.

ptáč

…učit se od myší, tím myslím řídit se sluchem.