Jak se zbavit špíny na rukou od ořechů?

Nejlepší odpověď
mosoj

Kyselinou citronovou, nebo vinnou.
Doplňuji:
Tedy mowla !!! Když už tak 3– 5 % v lékárně. Kolik myslíš že je zde lidí kteří znají křížové pravidlo ?
Pozor 30 % kysličník je nebezpečný !!!!

Další odpovědi
www

Aby byly ruce zcela prosté barvy, nelze.
Míval jsem prsty úplně černé, zkoušel leccos, ale uspokojivý výsledek se nedostavil nikdy.
30 % peroxid ti zcela rozežere kůži, která ti zbělá jak papír, navíc to solidně štípe a pak stejně opět musíš počkat, až zmizí ta bílá ☹
Zkušenost
Doplňuji:
Jediné, co jsme tenkrát nezkoušeli, byly odbarvovače na vlasy. Zkusil bych to, ale opatrně, i ony mohou obsahovat peroxid, přesnější informace je ale potřeba získat z návodu, nebo zkušenosti uživatelů.

anonym

Peroxidem vodíku – technický (cca 30%) koupíš v drogerii.
Ale pozor – je to žíravina, takže po umytí ruce důkladně umyj mýdlem a poté ošetři mastným krémem (Indulonou, například).

Funna

já to řeším Savem…jo vím, že je to žíravina, ale něco poznáš, až když působí déle…opravdu nemám na rukou obnažené maso, ani bílé fleky .-))

vitrepka

Zdravím,
nejúčinnější prostředek na mytí je podle mě speciální čistící pasta (ne technická).
Taťka ji vždycky nosí z nemocnice (pracuje tam) ale myslím, že ji seženete i v lékárně nebo i na internetu.
Účinná látka je Solvina…

http://www.he­ureka.cz/?h%5Bfra­ze%5D=solvina
http://www.le­karna.cz/vega-cistici-pasta-na-ruce-300g/

mosoj

Tak úplně nejlepší je to kyselinou šťavelovou. Je k dostání ale je to jed.
To Savo se dá také unést. Nevím ale jak je účinné.

kablik

ořechy špiní? já je měl vždy obarvený…