Zia1925

Jak se zbavit smutku z odchodu (smrti) nekoho blizkeho?

Nejlepší odpověď
Altair-AC

To nejde nijak ovlivnit ,časem to přejde…bude vám chybět ,ale nebudete už tolik smutná …mně umřel před 10 měsíci pes ,brečel jsem 3 měsíce alespoň jednou denně,pak to tak nějak přešlo …občas si vzpomenu ,ale svůj život ziji dál …největší zásluhu na tom asi ale má nový pes .....jestliže ti ale umře někdo blízký u rodiny tak je to samozřejmě o mnohem těžší …prostě jen čas to vyléčí

Další odpovědi
ivzez

Nijak, smutku je potřeba nechat čas.

Zkuste si představit, že je to doba loučení
a čekání na něco nového. Smutek to nezažene,
ale mohlo by to pomoci jej snést.

Jiří Bohumil

Těžko. Pouze postupně dochází ke smíření se se skutečností a k pozvolnému ústupu smutku. „Zabírá“ někdy odreagování intenzivní činností, náročnou zejména na přemýšlení, kdy se člověk „odpoutá“ od reality a neustálých smutných myšlenek. Ale je to vždy individuální a záleží na psychice a osobnosti jednotlivce.