kecolka

Jak se zbavit skvrn od genciánová violeť ?

Prosím pomozte mi ,čím mám umýt fleky od genciánové violeťě ? Vylila jsem ji naředěnou s vodou z lavoru do vany a nejde my to umýt mám jen fialovou vanu :( prosím poraďte ani citronová štáva nezabírá !

Nejlepší odpověď
annas

Savo nepomůže?

Vzpomněla jsem si, že jedná známá si od této „tinktury“ zašpinila něco bílého, a hned se objevil fialový flek. Od někoho tehdy dostala radu, aby použila Domestos, který se užívá na čištění WC. Riskla to, kápla na skvrnu, a ta zmizela. Jak jsem slyšela, tak předávám.

Vyzkoušejte na malé ploše, uvidíte.

Další odpovědi
gecco

Zkus alkohol (líh, klidně technický).

Emefej

Hlavní složkou genciánky je hexamethylpara­rosanilinchlo­rid a ten je velmi dobře rozpustný v ethanolu. Tak to s ním zkus.