Angi-Shy

Jak se zbavit škraloupu na polívce?

Přesněji řečeno na čočkové polévce. Vždy, když dělám čočkovou polévku a polévka vystydne, udělá se na ní takovej škraloup ze slyzu, kterej později nejde ani rozvařit když se polévka znovu ohřeje.
Jenom jednou se mi povedlo škraloupu předejít a to tím, že když polévka stydla a já šla kolem tak jsem jí ještě trochu promýchala.. ale ne vždy na to je čas, takže většinou škraloup nějak shrnu a vyhodím do koše ale s tím letí i kus polívky.. neví někdo jak tomu předejít, jak se toho zbavit nebo jak to dobře znovu ohřát aby se škraloup rozvařil?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud zahušťuješ moukou, musíš aspoň 15 minut povařit a před dokončením vaření přidej lžíci másla.

Další odpovědi
dědapetr

Mě se to nestává,ale mohu potvrdit co napsal barbakan.

gecco

Jen dodám – nepoužívám jíšku k zahušťovnání – takže taqkové škraloupy na polévkách nemám…
Zahušťuj do ´skorotmava´ dušenou cibulkou, nebudeš je mít také.
😉

cochee

Miluju škraloup z čočkové! Mimoto ale škraloup z čočkové polévky, od kohokoliv jsem ji dostal, vždycky se ohřátím rozplynul. Tak nevím.