šamanka

Jak se zbavit sklepního pachu?

Prosím o radu-měla jsem ve sklepě válendu, kterou nyní potřebuji.Nemohu s zbavit pachu, plíseň na ní není, matrace ujde, ale zápach ze šuplíku je nepřijemný a jsou cítit i peřiny. Děkuji moc!

Nejlepší odpověď
janek66

Jedním slovem Těžce.
1.Umýt nechat pořádně vyschnout a vyvětrat.
2.Jestli je celodřevěná napustit leštěnkou,v horším případě natřít disperzním lakem,barvou.
3.Jestli je nějaká část molitanová-hned se s ní rozlučte.Silnější molitan nikdy nezbavíte zápachu,dokonale nelze vyprat a usušit.
4.I tak je riziko že za změny teploty,vlhkosti se zápach objeví znovu.

Další odpovědi
elektrikář

Zkuste vyvrtat ve dně ukládacího a v zadní stěně prostoru frézou. Větrací otvory zakrejí se plastovými mřížkami z domácích potřeb. Aby v tam mohl proudit vzduch. Vymyl bych prostor horkou vodou a saponátem a nechat otevřené důkladně vyschnout.