Kric.ouwner

Jak se zbavit rzi?

Mám staré činky celoželezné ale po rokách nic nedělání pěkně zarezli nevíte čím se té rze zbavit a jakou barvou to pak přetřít aby to trošku ochránilo a abych se po popřípadném cvičení nezbarvil ???

Nejlepší odpověď
Alesh

Normálně je odrbej ocelovým kartáčem a pak je jen otři vlhkým hadrem. Víc bych to neřešil. Pokud je budeš pravidelně používat, tak znovu nezrezavějí, budou mít takovou přirozeně hnědou patinu.
Rozhodně je ale nenatírej, rozhodně osy (tj. v místech, kde tu činku držíš). Natřená činka v kombinaci s potem se blbě drží a způsobuje více mozoly. Koneckonců si všimni, že osy profesionálních činek nikdy nejsou natřené.

Další odpovědi
Sůwa

Použila bych bezoplachový odrezovač, nechat zaschnout a pak pořádně hadrem vyleštit. Železo se zabarví trochu do fialova, když se dobře utře, pouštět by nemělo.

Hopík

Ahoj bud´ zbrousit bruskou nebo šmirglem.Nebo odrezovačem viz odkaz.

Zdroj: http://www.mo­vychem.cz/ochran­ne-vrstvy/odrezovac-rezol-2000-11

arygnoc

jsou firmičky (viz gůgl), které takové hračičky odrezí a pochromují. a je vystaráno.
stálo mě to 250 Kč.