Tříska

Jak se zbavit prokrastinace?

Začíná zkouškové období a moje nechuť k učení je silnější než kdy byla. Neznáte někdo pár triků, jak sám sebe obelhat a donutit se k učení?
Doplňuji:
Mimochodem to, že sem píšu, je jeden z příkladů mé prokrastinace

Nejlepší odpověď
Fidel

Udělat si maximální komfort (co do jídla) a odstěhovat se do knihovny (prostředí tě donutí + není tam televize, postel, lednice, noťas si neber) a půjde to. Ještě si kup nový zvýrazňovače (ať se nemusíš stresovat tím, že něco nepíše :)

Další odpovědi
Terryle

Prokrastinace sama odezní, až bude fakt zle, teda aspoň u mě to tak je. Dokud vím, že si to můžu dovolit, prokrastinuju jako nikdo jinej, ale pak se něco zlomí a zařadím nevídaný otáčky.
Ta rada s knihovnou je hodně dobrá – mně se to při psaní nejkritičtější části diplomky osvědčilo. I když tam je wifi a máš třeba svůj noťas, tak je člověku fakt blbý v knihovně hrát hry… :)
Doplňuji:
naprosto chápu – to, že Ti odpovídám, je známkou toho, že jsem zatím nedošla do toho nejkritičtějšího bodu. Dávám si den, maximálně dva.

Leilisek

Za 14 dní maturuju. Nemám ani jednu maturitní otázku. Na počítači jsem neustále. Jak to řeším? Příští týden odjíždím na chatu, kde neni civilizace a počítač „jakoby“ zapomenu doma. Vím, že jde do tuhýho. Zkus to podobně ;)

gnosis

pridavam se vsemi deseti k mistnim prokrastinantum:) ja zabiram az kdyz fakt hori koudel u zadku. na maturu jsem si zajistil ten nejluxusnejsi hotel – na tyden jsem odjel k babicce, bez pc, a valil jsem tyden v kuse od rana do vecera, pac to bylo potreba – 4 roky jsem nedelal nic a na maturu za 10 jsem se ucil 3 tydny.

pokazdejinak

no jo, vy se „jen“ musíte učit ;) já bych už měla něco vydělávat, aby bylo za co žít… a taky jsem tady :D