Avatar uživatele
Lucka17

Jak se zbavit poruchy řeči, aniž bych musela navštěvovat odborníka?

Chtěla bych se zeptat, jak se mám zbavit poruchy řeči, aniž bych musela navštěvovat odborníka. Často se zakoktávám a mluvím hrozně rychle. Dřív jsem tak vůbec nemluvila ale začíná to být horší a horší a opakovat jednu otázku desetkrát aby mi ten druhý rozumněl to už mě vážně přestává bavit. Předem děkuji za odpovědi.

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Dismas před 2851 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

„Řeč je pro každého „životně“ důležitá stejně jako sluch nebo zrak. Neschopnost mluvit popřípadě jakákoliv odchylka od normální řeči nám může významně ovlivnit nejen náš zdravotní stav, ale taktéž naši psychiku. Proto při déletrvajících problémech, které nemají zjevnou příčinu, navštivte svého praktického lékaře. Leč se jedná o život neohrožující onemocnění, jeho závažnost by neměla být v žádném případě podceňována."

http://cs.medi­xa.org/prizna­ky/poruchy-reci

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
postcd

Přečtu odborné texty, které čtou lidé kteří se tím zabývají. Prohledám internet (zadávám otázky do google.cz).

mluvím hrozně rychle

mluvte pomalu a pracujte na klidu a sebevědomí

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
carlosbomber

No tak toto je nadherna otazka.Já osobně mám stím problém. Sám osobně mluvím tak rychle že mě většinou ti co me neznají tak mě málo rozumí. A taky když jsem v situaci když neco neznám např. (v bance. ve škole, uřádě) vubec nerozumí. a snažím se to prostě omezit. ale bohužel mě musí lide na to upozornit. a taky je ravda že ak mam nervy a zakoktavam se bohužel si na to musíš zyknout

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HZK

Mám zcela stejný problém. Jen mi to začlo před 5 lety na střední škole a od té doby se to tak zhoršilo, že když mám na někoho cizejšího promluvit, musím si to připravit. Mluvim rychle, lámu slova, špatně artikuluji. Být Vámi, šel bych za tím odborníkem. Tipuju že logopedie. Taky o tom přemýšlím. Rozhodně bych to nevzdával a nezvykal si na to. Je to omezující, čili stresující. Komplikuje to život. Trošku mě pomáhá zpěv, kde se snažím co nejlíp odříkávat rychlejší části.

Upravil/a: HZK

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek