Dan-Bohm

Jak se zbavit plachosti?

Dobrý den, jsem plachý a stydlivý. Nějaké rady jak se toho zbavit?

Nejlepší odpověď
gecco

Trénuj…
Navštěvuj třeba kurz rétoriky nebo herectví, tam je to součástí ´výuky´…
😉

Další odpovědi
Quimby

Jedině dstranit příčiny, maskovat to asi nijak moc dobře nejde. Proč si plachý a stydlivý?

Jiří Bohumil

Snaž se získat sebedůvěru. Musíš sám sebe „přesvědčovat“, že jsi plnohodnotná osobnost a snažit se být „otevřený“ a empatický k ostatním a postupně se to poddá. Musíš si věřit. Nevím sice jak jsi starý, ale bývá to většinou problém v dospívání.

marci1

Snaž se co nejvíce se uvolnit. Nauč se mluvit na veřejnosti. Nejprve začni něco vyprávět rodinným příslušníkům. Na veřejnosti se pokus navázat komunikaci s kolemjdoucími. Zepte se třeba, kolik je hodin, kde je nejbližší pošta apod. Také zkus „nahodit“ hovor s tím, že: Dnes je krásný den, to máte krásného psa apod. Např. včera jsem řekla starší elegantní paní, že má krásnou kabelku ( a byla to pravda) a krásně jsme si popovídaly. 🙂 Choď tam, kde je více lidí, třeba do kina, na bazén, do divadla, do parku apod. Každý jsme jiný, i plachý člověk si dokáže bezvadně s někým popovídat. Hlavně komunikovat. 🙂

zjentek

Tak to zaleží hlavně na tom, kde zrovna stojíš.
Tu na prajzke to nelze, tu je plachy každy..
Pamatuj, mezi plachými i polpoplachý král! ;)