Zepple

Jak se zbavit perfekcionismu?

Jsem perfekcionista… a začíná to mít katastrofální následky :( Chtěla bych, aby všechno bylo dokonalé… chtěla bych, abych to všechno, co nejlépe vzládla… jenže už se o to všechno přestávám i snažit. Je to beznadějné, vidím, že všechny ty moje povinnosti perfektně nezvládnu, a tak mi to začíná být všechno jedno… Na všechno kašlu. Nic nedělám, nic nezvládám. Když to nemůžu udělat, tak jak bych si přála, tak pro se vůbec snažit? Vím, že toto myšlení je špatné… Chtěla bych se toho zbavit, ale nejde to :(! Radilo mi to tolik lidí, a nic neberu vážně :/ Štvu se! Přímo se nenávidím! Ale už možná ani to ne… Je mi to úplně šumafuk… Jsem prostě úplně pitomá.

Nejlepší odpověď
anonym

Těžké.Znal jsem jednu,ta musela mít,například!!
ouška všech hrnečků natočené přesně na východ,srovnané prádlo do komínků tak,že bylo těžké uvěřit,že je rovnal člověk.
Pomohli jí profíci.Částečně.

Další odpovědi
iceT

Snad by Vam pomohla tato kniha-Jak nebyt perfektni-
Kdo by nechtěl být perfektní? Doma, ve společnosti ostatních lidí a zvláště v práci? A který zaměstnavatel by si nepřál perfektní zaměstnance? Přesto nelze perfektnost ztotožnit s úspěchem a snaha být perfektní v práci škodí. Jak to? To se dozvíte právě v této ojedinělé knížce. Dočtete se, proč perfekcionismus není žádoucí, ale je důležitější si správně určit priority, co je dostatečně dobré, jak se vyvarovat stresu a nebát se chyb, proč si věci nekomplikovat nebo jak nejlépe využít čas. Pochopíte, proč se z pilné včeličky nikdy nestane královna a proč je lepší lézt po kariérním žebříčku než se točit v kolotoči pro křečka. Kdo chce v práci každý den podávat 110% výkon, dosáhne spíše vyhoření než kariérního postupu. Díky této knížce s mnoha cvičeními a testy budete produktivní a výkonní i bez perfekcionismu, budete dosahovat dobrých výsledků a opět pracovat s potěšením.

Jeste doplnim,prestante na sebe klast vysoke naroky a mejte se rada,popripade by Vam mohl pomoci psycholog,nikdo nejsme dokonaly…

poa.li

Taky to může být o tom, co považujete za perfektní.. Jestli tohle slovo spojujete s tím, jak si myslíte, že se na to dívají ostatní a snažite se o to, aby vaše jednání připadalo perfektní jim. Pak se stane, že se vám nepodaří splnit všechny jejich požadavky a to už jenom proto, že každý z nich má jiná měřítka a všem se tedy zavděčit nemůžete a hlavně to často ani nekoresponduje s tím, jaká jste Vy sama – tedy si děláte násilí a to se vám na psychice taky projeví. Poradil bych Vám to, co v podobném problému pomohlo mě: Trochu přestat věnovat takovou pozornost okolí a jako autoritu přijmout sebe sama a řídit se SVÝM svědomím a hodnotami a podle toho jednat. Potom zjistíte, tak jako já, že si Vás okolí více váží a dokonce, že vás následuje. Jde o to, že většina hledá správnou cestu jinde, než v sobě a jsou si tedy podvědomě vědomí, že vlastně tápou a o to více lppějí na čimkoliv… Když uvidí, že Vy jste si jistá sama sebou a tím co děláte, upnou se na to. Uvidíte, že pokud se vám podaří vnímat sama sebe takhle, nebudete vycházet z údivu, co se začne dít. Zjistíte, že nejste pitomá, jak píšete, ale naopak. Nespokojenost se rozplyne… Přijměte sama sebe, v krahních důsledcích stejně nemáme nikoho jiného než sami sebe… Držím palce

led

Oddelte si prácu a rodinu od seba.
Nájdite si prácu (napríklad počítanie atómov v molekuli), kde sa perfekcionizmus práve vyžaduje. Tam majte na seba a svoju prácu vysokú laťku.
Ale keď zaznie v práci padla, perfekcionizmus odložte a buďte človekom.