endystyles

Jak se zbavit paranoii a strachu ze tmy?

Ahoj. Je mi 15 let a už chodím na střední. Mám malý problém – jsem paranoidní a všeho se bojím. Nevím, z čeho to mám, ale ráda bych se toho zbavila. Moc se nebojím nadpřirozených věcí, spíš normálních lidí(úchylů, vrahů, atd.) Nevíte někdo jak se toho zbavit? Když jdu sama domů třeba z nádraží ve tmě, furt se musím otáčet a napínám uši, koukám za každý roh a svítím si do každého kouta. Prosím poraďte:)

Nejlepší odpověď
gecco

…„spíš normálních lidí(úchylů, vrahů, atd.)“…
😉
Neboj – ono zase tolik „úchylů a vrahů“ mezi „normálními lidmi“ není.
😉
Což ale neznamená, že by ses neměla mít na pozoru.
___
Každopádně ti pomůže rozhovor s psychologem – domluv se se svým obvoďákem, nějakého ti doporučí.

Další odpovědi
dejavu

Paranoia není o tom, že se všeho bojíš. Paranoia je chorobná podezíravost. Ty jsi jen bojácná a vystrašená.
Zkus se přihlásit na sebeobranu, aby sis dodala důvěry, že jsi schopna se ubránit, pomůže i pepřový spray v kapse ap. Zkus si taky dodat trochu humoru a říkej, že určitě zrovna na tebe tam v mrazu čeká hodiny nějaký úchyl v koutě. :)
Doplňuji:
Jo a vypusť takové filmy a literaturu, zajímej se spíš o pozitivní věci, sport, něco, co ti dodá dobrou náladu a takové vyhledávej i kamarády. Pomohlo by ti i cvičení jógy na uklidnění. Asi máš úzkostnou povahu.

marci1

Začni myslet pozitivně. 🙂 Nedívej se na horory, kriminálky, TV zprávy ap. Začni se více smát, sleduj v TV nebo na počítači jen přijemné a veselé filmy, videa. Prostě se „odstřihni“ od negativní energie. Působí na nás, i když si to neuvědomujeme a nevěříme tomu. Nestýkej se s lidmi, kteří nejsou pro Tebe příjemní, ale jen s těmi, kteří Tě nabijí pozitivní energií. Funguje to, věř mi ! 🙂

anonym

https://www.go­ogle.cz/search?q=jak+se+­zbavit+strachu+­ze+tmy&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a&channel=nts&gfe_­rd=cr&ei=u6pwVKrlD-vH8geEo4LwAQ

Nazdar Bazar

Nevím o tom že by měli být úchylové a vrazi " normálními lidmi."