Jak se zbavit, odpudit, zahnat prasata?

Střílet se nemůže a vlasy nefungují

Nejlepší odpověď
michael69

Používají se spec. repelenty.Hlavní složkou je kyselina máselná. Mám docela slušné zkušenosti s přípravkem Hukinol a ještě lepší s podobným prostředkem,ale ve spreji(teď teda nedám to jméno i kdyby jste mi bodl(a) nůžky do zad).Lépe se sním dělá.Pokud si nějaký repelent proti černé zvěři pořídíte tak vám dám jednu hlavní radu.NIKDY,ale opravdu MIKDY za žádnou cenu se s tím nesmíte potřísnit.Ne že by vám nějak ublížil,to rozhodně ne,ale páchne jako zpocená chodidla.Nejde umýt z ruk,z oblečení a ze všeho kam kápne vůbec ničím.Musí se počkat až sám vyprchá. Jednou jsem se malinko polil a týden jsem odpuzoval.....no rozhodně prasata a také všechny kolem sebe. :D
Dejte do vyhledávače „repelent proti černé zvěři“,nebo „odpuzovač černé zvěře“.

Další odpovědi
venkovan

Existuje na to přípravek který lze koupit v lesnických a mysliveckých potřebách. K tomuto přípravku se má koupit i speciální pěna, nicméně moudrý občan použije molitan, hadr, kůži a připevní to na kmen stromů, kůly plotu či na tyčky asi tak 40 cm nad zem. Na to ten pach nastříká a musí se potom stále obnovovat.
Ale není to 100%, víc méně to občas pomůže.
Ochranu pozemků občanů i právnických osob by měli zajišťovat myslivci. Takže pokud máte škodu na pozemku, domluvte se s myslivci, dejte stížnost na obecní úřad a zároveňa na obec s rozšířenou působností.
Úředníci stejně nic neudělají, ale alespoň stížnost zaevidují a pošlou již napsaný dopis, že se snaží vše řešit, ale … .

Rolotr

Domnívám se, že rosýpané vlasy patří mezi tradované a přibarvené povídky myslivců. Jen bych chtěl učinit drobnou poznámku, že boj proti černé zvěři, která je mimořádně bystrá a inteligentní, bude náročný nejen na čas, ale také na fnance. Pachová ochrana nepatří mezi nejlevnější. Otázka je: kam vám lezou – na volně přístupnou louku či zahradu? Nemáte šanci. Za plot? Kupte psa, nejlépe jagteriéra.