jakub1234

jak se zbavit nežádaného „spolubydlícího“ bez jakékoliv nájemní smlouvy atd., ale bohužel tu má jeho věci

Nejlepší odpověď
Drap

Důležité je, kdo je majitel nemovitosti, nebo kdo má na byt nájemní smlouvu. Ten s tím může něco dělat.

Další odpovědi
Schluker

Zalezi jak dlouho tam bydli. Pokud delsi dobu, nezbude vam nic jineho nez soudni vystehovani. Tzn nejdriv zalobu k soudu a po vyhranem soudu domluvit vystehovani s exekutorem. Nebo mu muzete tak zneprijemnit zivot, ze se radsi sam odstehuje. Moznosti na zneprijemneni zivota by bylo mnoho :)

LiboNovy

Chtělo by to blíže vysvětlit okolnosti situace. Jak už bylo zmíněno, tak záleží na tom, kdo je majitel nemovitosti a na koho je napsaná smlouva. Další věc je, jestli je ten nechtěný spolubydlící uvedený ve smlouvě jako další osoba trvale bydlící v bytě tzn. smlouva sice není napsaná na něj, ale je v ní napsané jeho jméno.

Pokud opravdu není nikde napsaný, tak můžete zkusit „alternativní metody“ a zkusit na něj zatlačit aby šel do háje. Každopádně pokud nebude chtít jít pryč, tak to budete muset řešit soudně, a to bude běh na dlouhou trať.

Ještě mě napadá jedna věc. Podle zákona může v bytě bydlet jen omezený počet lidí. Takže pokud vás tam žije více, můžete zkusit argumentovat, že už vás tam je moc. Zákon ale bohužel toto popisuje velice vágně: „počet osob musí být přiměřený velikosti bytu a nebránit tomu, aby všechny osoby mohly v bytě žít v obvyklých pohodlných a hygienicky vyhovujících podmínkách.“

Zdroj: https://www.mam­byt.cz/prava-a-povinnosti/pocet-osob-v-najemnim-byte/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.