Panthe

Jak se zbavit nechtěných vrytých myšlenkových asociací?

Existuje nějaká technika na odstranění myšlenkových asociací ?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud vás asociace příliš obtěžují, zkuste se obrátit na psychologa. Třeba by vám poradil, aby se vaše asociace daly využít jako nápady. Ale nevím samozřejmě, jak moc vás asociace obtěžují, čeho se týkají atd.

"Osvoboďte svoji fantazii s pomocí asociací!

Asociace souvisí s vyvoláním určitých myšlenek na základě předchozích zkušeností.

Stejný obrázek tedy může jednomu člověku připomenout šťastné dětství, na jiného působit tísnivě. Jelikož jsou asociace úzce propojeny s našim „vnitřním světem“, své uplatněná najdou mj. v psychodiagnos­tice – známý psycholog Sigmund Freud je například využíval k výkladu snů svých pacientů."

více v odkazu

https://psych­ologieprokazde­ho.cz/osvobod­te-svoji-fantazii/

Další odpovědi
Bobek 2

Určitě takové techniky existují, jen je problém zajistit, aby přitom zůstaly zachovány ty zbylé myšlenky a případně jejich nositel. I velmi úspěšné mocenské systémy obvykle nežádoucí myšlenky a asociace odstraňují i s nositeli.

Kelt

Ano, každý člověk má svůj metaprogram pro různé situace. Záleží na našich hodnotách, názorech, zkušenostech. Například NLP.