chachar1922

Jak se zbavit napětí, nervozity a být svůj na nějaké společenské akci?

Zase musím jít na společenskou akci. (k mé smůle)
Žádná oslava narozenin a podobně. Jde o akci v sále mezi cizími lidmi, nejspíše jen ženské. I když jdu do kruhu rodiny se kterou se moc nestýkáme, vždy nevím co říkat, mlčím, a jen se usmívám a je mi mezi nimi divně. A teď mám jít úplně mezi cizí lidi. Zkoušela jsem si dát před takovou situací panáka domácí pálenky a nic. Dala jsem si dvě zas na příští akci a nic. Takže panáky na kuráž na mě asi vliv nemají, musela bych si jich dát víc a to by pak asi nedopadlo úplně nejlépe.
Nemáte něco na tohle? :D
Opravdu bych se chtěla už přestat bát někam chodit. Sama bych tam už vůbec nešla. Naštěstí jdu s kamarádkou. I tak je to až za týden a já jsem z toho nervózní.

Díky za rozumné rady :)

arachis – nejsem zbabělec, z boje neutíkám !!! :DD

Nejlepší odpověď
gecco

Zkus se na celou situaci kouknout jinak – namísto stresující ´trapárny´ to vnímej třeba jako příležitost k seznámení se.
A nebo jako vhodné prostředí pro sociologickop­sychlogickou sondu (a klidně si dělej poznámky)…
😉

Další odpovědi
BANAN93

Tak to má skoro každej – nejlepší je když na takovou akci kde nikoho neznám příjdu mezi prvními a rovnou se s skalním osazenstvem seznámím před začátkem akce při pomoci na přípravě akce – pak už tam jsem během chvíle „jako doma“ :D Na vysloveňě společenské akci (smoking) si cizích lidí moc nevšímám věnuji se svým známým a nestydím se být někomu představen, nemám rád lidi kteří se chvástají co mají za skvěle placenou práci a kolik mají peněz :D chovám se vstřícně a přátelsky a běda když je má vstřícnost oplacená nějakým osočením :D

Drap

Hlavně o tom nepřemýšlej, ber to jako kdyby jsi šla s kamarádkami jen na kafe. Vše časem přijde samo.

postcd

zbavíš se toho tak, že si uvědomíš, že tvé obavy jsou neopodstatněné a nebo to, čeho se bojíš vlastně není důvodem k tomu aby jsi měla kvůli tomu nervozitu, strach, stres. je potřeba najít příčinu a případně poprosit někoho blízkého dospělého o radu

arachis

Mor a cholera by nebyla výmluva?

anonym

Přitul se do hloučku..
v nevelkém kloboučku,
Usměj se na všechny,jak nejlíp umíš,
těm co se znelíbíš…
Prav:uhni mi z cesty,co blbě čumíš…

Vše samože s nadsázkou…