ellocka

Jak se zbavit najemnika, který nedodržuje podmínky?

mám vlastný být a mam tam najemnika,kteri muže bydlet tam doživotně pod podminkama že budé platit mě najem do každeho 15 dne měsece.ale to nesplněl a musila od dohody odstoupit.najemnik nechce opustit být ,co mám delat?

Odpovědi
anonym

Nejdříve mu musíte doručit výpověď z nájmu bytu pro neplacení nájemného. Pokud se po uplynutí výpovědní doby nevystěhuje, je třeba podat k soudu žalobu na přivolení k výpovědi z nájmu bytu. Pokud soud rozhodne ve váš prospěch a rozhodnutí nabude právní moci, můžete se vystěhování domáhat exekučně. Dlužné nájemné je třeba zažalovat samostatnou žalobou.