Avatar uživatele
anonym

Jak se zbavit molů?

Jak se zbavit molů? Objevila jsem je ve skříni…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4940 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lencis

Při výběru ochranných prostředků proti molům musíme být velmi pozorní. Tito pomocníci by měli obsahovat látku, která přivábí samčí moly.

Sameček se totiž hladově přilepí na papírový proužek s lepem a jeho smrt tak jednoduše přeruší reprodukční cyklus molů v našem bytě. Při volbě těchto prostředků je třeba dávat pozor na to, aby neobsahovaly insekticidy, varují ale odborníci.

V případě ochrany před šatními moli použijeme přípravky proti molům v podobě účinných gelů či sáčků a celoročních prostředků zvaných 4 roční doby. Oděvy pochopitelně musíme také pravidelně větrat a proklepávat, stejně jako koberce a přikrývky.

více v odkaze

Zdroj: http://zdravi.centrum.cz/…vte-se-jich/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
alenka901

Prevence proti nim spočívá například v častém a opakovaném větrání a třepání textilií. Nebo taky můžeme použít nějaký chemický přípravek ve formě malých věšáčků do šatny nebo sprejů (pozor ale na neznámé a nejlevnější značky – mohou být i zdraví škodlivé; především rodiče, kteří mají malé děti, by měli být velmi opatrní). Textilie, které dlouho nebudeme používat, jako například zimní bundu v letním období, spacáky, náhradní peřiny, staré milované oblečení, které nemáme to srdce vyhodit, můžeme zabalit do velkých tašek či pytlů a dobře zavřít nebo zavázat, ať se tam nedostane ani jedna nejmenší larvička tohoto škůdce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Attack-design

měla by je vypudit visaška bud reid nebo vanisch proti molům

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Neuvedla jste, zda-li se jedná o moly šatní či moly moučné. Mrkněte na stránky ve zdroji na výrobce Biolit. Mohu ho jen a jen doporučit.

Zdroj: http://biolit.cz/…proti-molum/

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí