Jojka

Jak se zbavit lupů?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Odpovídám nerad tímto způsobem, ale bohužel musím, jelikož dobře znám.
Jedním slovem odpovím: blbě a stejně i při jistém nadšení, že je vše vyřešeno se to vrátí zpět.

Další odpovědi
Fallen Angel

Máte-li lupy, znamená to (nejspíš), že pokožka na vaší hlavě je suchá a loupe se. Může tomu být i přes to, že se vám třeba více mastí vlasy. Mám pro vás několik možností, co s tím dělat (kromě pořízení si šamponu proti lupům):

  1. Cca hodinu před mytím hlavy si pokožku na hlavě promastěte olivovým olejem (opravdu, nalejte si do vlasů ol. olej a promasírujte hlavu) – kůže se promastí a bude se loupat méně
  2. po umytí hlavy si vlasy propláchněte v kopřivovém čaji (prodává se speciální balení kopřiv na čaj na vlasy)

Nebo zde může býj jiný problém – mohla jste do vlasů chytit plíseň (třeba pokud chodíte často do plaveckých bazénů) – projevuje se to většinou tím, že hlava hodně svědí, vlasy mohou více vypadávat atp. Pak je dobré zajít ke kožaři – může vám na čas upravit stravu, napsat léky nebo doporučit dezinfikující šampon atp.

Bumbes

Na odmaštění mých dlouhých vlasů mi kdysi poradila známá kadeřnice trvalou ondulaci – již druhý den po umytí byly totiž vždy splihlé a mastné. Po této kadeřnické úpravě se vlasy přestaly mastit a jako vedlejší účinek se projevilo i to, že od té doby neznám, co je to mít lupy. Takže nyní tuto procedůru (bez natáček, pouze 30–45 min účinkování preparátu na vlasy a kůži) absolvuji přibližně jednou za 5 let a mám opravdu od nepříjemných lupů a mastných vlasů klid. Šampon používám Palmolive broskvový s kondicionerem.

mosoj

Opět odpovídám na základě celoživotní zkušenosti.
Záleží jestli při tom máte vlasy mastné nebo suché. Já měl mastné. Z kupovaných přípravků pomáhá na mastné vlasy jedině ARVIT s vitamínem F v ampulích od firmy DE Miclen, pokud máte vlasy suché tak od též firmy Vitanol C.Dříve se v lékárně prodávalo dehtosírové mýdlo kterým bylo dobré si občas umít hlavu + ten Arvit.
Pozor na záplavu šampónů . Řada z nich potíže spíš vyvolává než pomahá.

ReHu

Mě pomohla změna šamponu. Ani nemusel být proti lupům.
Vždy jsem požívala kvalitní, ale třeba některá složka neseděla.
Nyní používám Loreal od kadeřnice, ne z obchodu, a je to OK.