ellamakrela

Jak se zbavit koktání od stresu?

Dobrý den, nikdy jsem problém s koktáním neměla, ale v posledním půl roce je to hrozné. Tohle koktání mám od stresu, protože když mám třeba mluvit ve škole před širším kolektivem začnu koktat, přitom ve většině případů mluvím bormálně. Mamka je na to vyloženě alergická a neustále říká, že jevto strašné a převaluje očima. Ve škole se už ani nehlásím. Co mám dělat? Děkuju!

Nejlepší odpověď
gecco

Zbav se stresu – koktání přejde ´samo´…
😉
A na stres je nejlepší psycholog – poradí ti a naučí tě techniky, které ke zvládnutí stresu vedou…

Další odpovědi
Quimby

Navštiv logopeda.

ivzez

Souhlasím s Geccem,
je potřeba odstranit příčinu, potom koktání přestane samo. Některé techniky zvládání stresu se dají najít i v internetu, ale s psychologem to půjde to rychleji,
než kdyby ses o to pokoušela sama.
_____

Quimby,
logoped se zvládnutím stresu pomoci nedokáže.