Pavlina.K

Jak se zbavit každoročního zánětu středního ucha?

Mám 15 let a už od malička mývám pořád zánět středního ucha, buď pravého nebo levého, střídá se to. Je to vždycky když dostanu rýmu. Smrkám neustále, stříkám si do nosu, ale stejně to nepomůže a já skončím s píchnutým uchem. Už fakt nevím jak tomu předejít, navíc když se to objevuje spíše u malých dětí, ale mně to trvá do teď. Nemáte nějaké rady?

Odpovědi
pucipuci

Začít už nosit čepici,kapuce nestačí,nebo čelenku a za větrného počasí i pro jistotu na venek kousek vaty do uší.

anonym

Omezit styk s vodou, bazén, vana – když máte problémy zkuste se sprchovat?

lexx

tím jsem trpěl i já když pracoval v dole v prašném prostředí, vatička navlhčená v lihovém roztoku z lékárny a pomohlo to

Šidlo

imunológ.....dávno s vami mali ísť rodičia k imunológovi

to nie je normálne, aby sa vám rýma končila vždy takto vážne

ked ,,vždy skončíte s píchnutým uchem" asi by ste mali zmeniť ušného......pre­pichnúť bubienok má byť posledná možnosť liečby, nie prvá

da ny

„Časté záněty středního ucha mají tři řešení“:
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/caste-zanety-stredniho-ucha/

http://www.anam­neza.cz/nemoc/Za­net-stredniho-ucha-105

anonym

Já jsem zánětěm středního ucha též trpěla na ZŠ s plaveckým zaměřením…