Jak se zbavit hryzců na zahradě? Jak se zbavit potravinových molů?

U hryzců nefungují odhaněče,to jsou vyhozený peníze. U molů je stálé čištení skříněk s potravinami málo účinné.Kdo zná opravdu odzkoušené,účin­né rady.

Nejlepší odpověď
mosoj

Na hryzce zakopat do země skleněnou lahev a nechat koukat ven hrdlo lahve. Vlivem větru flaška neustále hučí, zvuk se přenáší do země
a vyhání hryzce.

Na moly zabírá naftalín, ale u vás asi o moly nejde.

Další odpovědi
anonym

Hryzci,krtci – rezignace,nic! spolehlivě nefunguje.
Kromě kočky.V případě,že je kočka lempl,pomůžou její ČERSTVÉ exkrementy.takticky zastrkávané do utvorů,a to tak,aby se ksindlík přestěhoval k sousedovi.

hanulka11

Na moli si kupte mololepky na potravinové moli, /koupíte v drogerii/ Je třeba opravdu vše důkladně vyčistit a potraviny přesypat do šroubovacích sklenic-dóz. Nedělat si zbytečně velké zásoby . Prohlídněte také koření /mají ho také rádi/ prostě v čem budou bez milosti vyhoďte a pak uvidíte jestli jste vyčistila vše /zda zůstane mololepka čistá či ne. Přeji hodně trpělivosti.

venkovan

Na ty breberky co se líhnou v mouce apod., jedině čistota a ještě k tomu různé dózy do kterých se mouka, oříšky a další nesmysly přesypou z běžných obalů. Naftalín apod., bych k jídlu nedal – to raději červíky (proteiny).
Na hryzce se používal karbit. Ale po několika težkých úrazech, rozvrtaných sousedních zahrad (kam všude plyn děrami protekl), vylekaných sousedek apod., se tento způsob nepovoluje. Co ale by mělo pomoci, tak okolo pozemku pořádně hluboká podezdívka plotu aby ji hryzec nepodhrabal, kvalitní plot, aby jím neprolezl a potom jeho lividace na zahradě. jinak je vše marné, na jedné straně je vyhuben, druhou tam leze.
Ovocné stromy zabalit do drátěných košíků, cibuloviny to samé, záhony vyložit drátěnými vanami. Většinu si člověk může udělat sám.