africica

Jak se zbavit hrabosu v zahrade?

Nemuzu uz dva roky na zahradu vysadit vubec nic…vse co nasadim mile „mysky“ sezerou. Nepomaha voda, nory jsou vsude a tak velke ze pred vodou proste utecou…Kdo mi poradi?

Nejlepší odpověď
Drap

Existuje celá řada prostředků od el odpuzovačů, přes dýmovnice až po návody na vytopení vodou. Pokud je takto zahrada zamořena, je nejlepším řešením, být co nejvíce na zahradě, stále něco dělat a nedopřát jim klid. Někteří se odstěhují a zbytek je třeba pochytat do trubkových pastí, popřípadě vykopnout a zabít. Je to ovšem běh na dlouhou trať.

Další odpovědi
ducky

Některé odpovědi mne zaujali, prodat zahradu je rada nad zlato.
Bohužel nemám vlastní zkušenost. Odpuzovače – někdo mi tvrdil, že to moc nefunguje, ale zkuste se podívat https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=aff-maxthon-maxthon4&chan­nel=t26&q=odpu­zova%C4%8De%20­my%C5%A1%C3%AD&gws_rd=ssl, (pokud koupíte přes internet, do 14 dnů to můžete vrátit, pokud by to nemělo účinek).
Pak bych se zkusil obrátit na odborná fóra, respektive na stránky nějakého zkušeného deratizátora, který vám poradí zdarma, případně něco doporučí http://www.de­ratizace-labus.cz/zaji­mavosti.php.
Zahradu určitě neprodávejte, myslím, že řešení určitě najdete.

paliska220Be

Pořiďte novou zahradu to pomůže je to sice finančně horší volba ale hraboši jsou …,..

honza19hk

sedni si na strom s kulovnicí.
tak se u nás lividují hryhci. když se trefíš má to jistý.