mj81

Jak se zbavit cvrčka?

Nastěhoval se k nám (6. patro v paneláku) cvrček. A cvrká a cvrká a nás to nebaví poslouchat. Jak se ho máme co nejlépe zbavit? Chytit ho nemůžeme, když se přiblížíme, zmlkne. Drastické likvidační metody jsme zamítli, ještě v tom pokoji chceme bydlet. Nic jiného nás nenapadá.

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud Vám toto nebude připadat jako drastická metoda,tak bych doporučila Deramax-Cvrček je to elektronický odpuzovač,používá se sice venku,ale myslím,že by neměl být problém použít ho v paneláku.

Další odpovědi
BENYTA

Asi mi to nebudete věřit,já bych ho poslouchala ráda…připomínal by mi Itálii.Napadlo mě,půjčit si od sousedů kočku,moje reagují na každé bzuknutí mouchy a nemilosrdně likvidují.Přim­louvám se,když by žádný soused neměl nebo nepůjčil,běžte si pro nějakou do útulku,zbavíte se cvrčka a obohatíte si život.Myšleno vše vážně.

Marunka

Nekrmit a on docvrká.

vecernice

Cvrček se musí odchytit,nebo si k jeho zvukům budete muset ještě pouštět zvuky moře,aby jste si tak připadali.Já jsem ho chytla na garnýži a to po takové době,že už jsem si na jeho zvuky pomalu zvykla.

atriplex

Pokud víte, kde má noru, tak do ní strčte stéblo a šťourej te tam. To cvrčka rozčílí, začne na stéblo útočit, a když stéblo budete pomalu vytahovat, cvrček za ním vyleze ven. Je to stará metoda, kterou se dříve bavívali chlapci na pastvě, aby si ukrátili chvíli. Pokud se vám to nepodaří, tak stéblo nedosáhlo až na konec nory ke cvrčkovi. Hodně zdaru při lovu 🙂

grifin

Já mám cvrčka rád,uspává mě to,zrovna, jak
kvákání žab a je to kus romantiky,vzpomínka
na Dalmácii!

oskar

Take jsem to jednou zažil.

elektrikář

Stačí použít biolit. Nebo si půjčit žábu mněli jsme ji na cvrčky v ubytovně.