Avatar uživatele
shark_2

Jak se zbavit cvakání při jízdě na kole?

Zdravím, když jedu na kole a to zejména na těžší převod, tak po většinu času, když zaberu na pravé šlapátko se ozve takové cvaknutí. Ale jen při záběru pravého šlapátka. Při delší jízdě je to samozřejmě otravné a nepůsobí to moc seřízeně. Máte někdo podobnou zkušenost a řešení? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 3181 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Utáhnout kliky,krček a nastříkat řetěz silkalem…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hlada

Ano, mám to také a nepřišel jsem na to. Není to spojení kliky s osou a není to spojení talíře s unašečem. Protože se to mění se silou a teplotou, tak tipuju, že to dělá zapouzdřený střed v rámu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

Když něco někde cvaká, tak první věc co udělám je, že zjistím kde to cvaká, následně vysleduju proč to cvaká, a ihned na to začnu přemýšlet nad tím, co by se dalo udělat, aby to cvakat přestalo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
shark_2

Utáhnuté to je. Té věci ohledně teploty jsem si nevšimnul, ale pravdou je, že ne vždy to dělá. Po většinu času ano, když šlapu silou, tak konstantně. Řetěz namazaný je. Je to jakoby něco s něčím naráželo. Bohužel v klidovém stavu to nezjistím, jen za jízdy.

před 3181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

To se dávno řešilo na bike-forum. Kup nový řetěz. Problémy budou pokračovat, cvakat bude při nižších převodech, páč už jsou obroušený kolečka. Řetěz nesedí v zářezech. Dojet to a pak vyměnit s řetězem i kazetu.

před 3181 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
shark_2

Nemyslím si, že by řetěz byl tolik opotřebený. Kolo mám zhruba dva měsíce, zbrusu nové.

před 3181 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek