Avatar uživatele
Alesh

Jak se zbavit citlivosti zubů na studené?

Od včerejška mě začaly bolet zuby na studené. Děje se mi to pouze na pravé straně a vnímám to jak nahoře, tak dole a to v oblasti šestek, sedmiček. Začalo to po hodinové procházce ve větru a dešti. Jsem si naprosto jistý, že to má souvislost. Co s tím? Prášky se mi žrát nechce, spolkl jsem jeden Ibalgin 400 a žádné zlepšení jsem stejně nepozoroval. Když piju, musím to hnát přes levou půlku huby nebo si to přihřát, pak mě to nevadí. Nicméně rád bych se toho zbavil samoléčbou a v co nejkratší době. Nějaká rada/zkušenos­t? Díky.

Kaz? Najednou nahoře i dole? To se mi nějak nezdá…

Upravil/a: Alesh

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? gecco před 2593 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Pravděpodobnost, že máš na stoličkách kazy, které zareagovaly na počasí, přichází do úvahy. Myslím si ale, že jde skutečně jen o nafoukání. Stačí, když dásně nepřiléhají těsně k zubům a vznikne problém, který se během 2–3 dnů odbourá sám. Buď to zkus další 2–3 dny vydržet bez léků, anebo pro urychlení zhojení vezmi Ibalgin 400 mg 3× denně, nebo Valetol, či léky s Diclofenacem, což jsou léky na záněty. Pít pouze teplý čaj.

Upravil/a: pusinka50

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
da ny

Nejprve je třeba zjistit, zda tam není kaz (až to bude citlivé i na teplé je už příliš hluboký = pulpitida = umrtvení).
Může se jednat o problém paro, s dásněmi (gingivitis), obnažené kořeny.
Pokud jde „jen“ o citlivé zuby (ktrčky), pomáhá Senzodyne zubní pasta.
Ibalgin na zuby příliš nezabírá… je cílen na jiné problémy.
Navštivte stomatologa.
Možná též trojklanný nerv…

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
JájsemRaibek

Rada a zkušenost – stomatologie :)
Je tam kaz.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Jak píše Raibek – stomatologie…
Kaz nebo obnažený kořen – a s tím si samodomo nebude hrát ani zubař…
😉
_____________­_________________
Pokud jde o obnažené krčky, může nastat i taková náhoda, jako je „nahoře i dole“ současně…
Ale spíše jde o to, že bolest je tak náhlá a intenzivní, že ji nedokážeš přesně lokalizovat.
😉

Upravil/a: gecco

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Alesh

kaz to nebude, na kousání to nebolí, na teplý to nebolí, jen na to studený…

před 2593 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví