Alesh

Jak se zbavit citlivosti zubů na studené?

Od včerejška mě začaly bolet zuby na studené. Děje se mi to pouze na pravé straně a vnímám to jak nahoře, tak dole a to v oblasti šestek, sedmiček. Začalo to po hodinové procházce ve větru a dešti. Jsem si naprosto jistý, že to má souvislost. Co s tím? Prášky se mi žrát nechce, spolkl jsem jeden Ibalgin 400 a žádné zlepšení jsem stejně nepozoroval. Když piju, musím to hnát přes levou půlku huby nebo si to přihřát, pak mě to nevadí. Nicméně rád bych se toho zbavil samoléčbou a v co nejkratší době. Nějaká rada/zkušenos­t? Díky.

Kaz? Najednou nahoře i dole? To se mi nějak nezdá…

Nejlepší odpověď
pusinka50

Pravděpodobnost, že máš na stoličkách kazy, které zareagovaly na počasí, přichází do úvahy. Myslím si ale, že jde skutečně jen o nafoukání. Stačí, když dásně nepřiléhají těsně k zubům a vznikne problém, který se během 2–3 dnů odbourá sám. Buď to zkus další 2–3 dny vydržet bez léků, anebo pro urychlení zhojení vezmi Ibalgin 400 mg 3× denně, nebo Valetol, či léky s Diclofenacem, což jsou léky na záněty. Pít pouze teplý čaj.

Další odpovědi
da ny

Nejprve je třeba zjistit, zda tam není kaz (až to bude citlivé i na teplé je už příliš hluboký = pulpitida = umrtvení).
Může se jednat o problém paro, s dásněmi (gingivitis), obnažené kořeny.
Pokud jde „jen“ o citlivé zuby (ktrčky), pomáhá Senzodyne zubní pasta.
Ibalgin na zuby příliš nezabírá… je cílen na jiné problémy.
Navštivte stomatologa.
Možná též trojklanný nerv…

JájsemRaibek

Rada a zkušenost – stomatologie :)
Je tam kaz.

gecco

Jak píše Raibek – stomatologie…
Kaz nebo obnažený kořen – a s tím si samodomo nebude hrát ani zubař…
😉
_____________­_________________
Pokud jde o obnažené krčky, může nastat i taková náhoda, jako je „nahoře i dole“ současně…
Ale spíše jde o to, že bolest je tak náhlá a intenzivní, že ji nedokážeš přesně lokalizovat.
😉

Alesh

kaz to nebude, na kousání to nebolí, na teplý to nebolí, jen na to studený…