Wyruz

Jak se zbavit či omezit bolest zad a jakou práci dělat při bolestivých zádech?

Dobrý den, moje máma se už od mládí potýká s problémy se zády, ale až teď v padesáti ji to vygradovalo víc – má skoliózu páteře, zúžený míšní kanálek a vyrůstky podel páteře, proste domrvené záda a je velmi zoufala, vystřídala už řadu povolání, ale vždy musela odejít kvůli šíleným bolestem. Zkoušela rehabilitace, antibiotika, cvičení – vše zabralo jen na chvíli, pak se to opět projevilo a možná ještě hůř. Mohli by jste mi poradit, jak danou bolest trochu zmírnit popřípadě jestli existuji jěště nějaké způsoby léčby a kterou práci by mèla hledat při takovém handicapu? Děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Stejná odpověď, jako u všech podobných zdejších dotazů – po internetu se léčit , nebo radit ve zdravotních otázkách, nemůže!

Další odpovědi
Kepler

Jsem na tom podobně, i když možná ne tak dramaticky. Naštěstí už nemusím chodit do práce. Když tvé mamce nepomohli ani lékaři, tak my těžko. Měla by dělat práci v sedě, pokud je to pro ni úlevová poloha. V případě nutnosti používám silnější analgetikum a lék uvolňující svalové napětí. Někdy se s tím už nedá mnoho dělat, zvláště když jsou na páteři patologické změny.

ivzez

Wyruzi, jestli Vám na mamince záleží, nehledejte rady v internetu!!

Přes internet, aniž by člověka vyšetřil, poradí pouze šarlatán, laik nebo
kartářka. Také podvodník → to by Vás i maminku mohlo přijít pěkně draho
(tím nemíním peníze, míním zhoršení zdravotního stavu).

Totéž platí i pro vhodný typ práce → i k tomu by se měl vyjádřit lékař.

Pokud jí nepomáhá současný lékař, zkuste konzulatci u jiného.
Konzultaci si pacient může vyžádat prostřednictvím své zdravotní
pojišťovny → bude pro něj zdarma.

Jiří Bohumil

Bohužel, v tomto jsem, z vlastní zkušenosti, skeptik. Jinak jsem na tom podobně, ale mám tu výhodu, že jsem už v důchodě a mám „blíž do hrobu“. Patologické změny na páteři, mimo radikální řešení chirurgická, jsou prakticky neléčitelná. A někdy i ta chirurgická nejsou možná, mohou být i nebezpečná a nemusí vždy pomoci. Takže se pouze snažit stav nezhoršovat nevhodnou prací a pohybem, což ale není, v běžném životě, vždy možné. A pak pouze ty „berličky“-rehabilitace, ipobrufen a podobně. A s tím cvičením opatrně, „rehabiliťák“ mi doporučil- cvičit pouze „do bolesti“.
Nám zkrátka, dobrá rada drahá (spíš nemožná).:-(

pepe88

A co kloubní výživu?

hapiky

Z vlastní zkušenosti vím, že pomáhá teplo. Používal jsem na noc vyhřívaný bederní pás, přes den jsem používal ledvinový pás. Nejhorší pro záda je průvan. Lékař mě říkal, že jen suché teplo, já mám vyzkoušeno, že i horké koupele ulevují. Musí se ale bezpodmínečně opatrně dělat veškeré pohyby a žádné větší zatížení. S kombinací vhodnými léky to alespoň mě pomohlo, i když mám také nějaké výrustky.