Jantar2

Jak se zbavit chyby Comunicator.exe?

Chyba se začala objevocvat po tom co jsem odpojil od tiskárny HP Deskjet (Model případně dodám)… Jedná se o docela otravnou chybu která se objevuje tak jednou za 3–15 minut

Odpovědi
arygnoc

Temporary solution:
Rename one of the following (in this order)

Either

  1. C:\WINDOWS\sys­tem32\HPNetwor­kCommunicator­.exe

Or

  1. C:\Program Files\HP\HP Deskjet 3070 B611 series\Bin\HPNet­workCommunica­tor.exe

Just rename the filename from HPNetworkCommu­nicator.exe to anything else (eg. TempHPNetworkCom­municator.exe). It may take a few attempts as this seems to be attempted to be launched every 10 seconds or so).

:-Q