Jak se zbavit černých mušek z pokojových květin?

Z květináčů nám vylétavají malé černé mušky.Objevilo se to po přesazení.

Nejlepší odpověď
hanulka11

je to z té nové zeminy, kupte si lepové žluté šipky a oni se na to nachytají
pokud budete ještě přesazovat dejte na pekáč pečící papír na to nasypte zeminu dejte na chvíli do trouby cca na 200st a pak nechte vychladnout , zárodky mušek se zničí

Další odpovědi
ReHu

Parzitické hlístice.
Rozmíchají se do vody na zalévání.

atriplex

Jak správně uvedla Hanulka, nejlepší jsou žluté polepové desky, na které se mušky přilepí. Důležité však je, že larvy těchto much – jmenují se smutnice – žijí jen ve vlhké zemi a žerou kořeny rostlin. Pokud máte čerstvě přesazené kytky, tak nebezpečí nehrozí, protože když je zlikvidujete tak to bude ok, ale v případě, že jste „zalévací typ“, tak hrozí nebezpečí, že se jich zcela nezbavíte. Proto radikálně omezte zálivku, zalévejte, až když bude kytka vadnout. To spolehlivě zlikviduje i larvy v zemi.

johana 56

Existuje tzv. Růže z Jericha.Vzhledem připomíná suchou rostlinu,má tvar malé koule.Zvláštností této rostliny je,že pokud ji zalijete,do tří dnů se rozvine do miniaturního trávníku.Bez vody je z ní opět suchá koule.Opravdu zabraňuje výskytu mušek a podobného hmyzu na pokojových rostlinách.Funguje to už 15 let.