mbeats7

Jak se zbavit bolesti zád?

Ahoj, při skoro při každé činnosti mi bolí tahle čast zad : https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hpho­tos-xft1/v/t34.0-12/11414565_8­90310581039317_143191478­4_n.jpg?oh=9740­ce1f186651fd0e58d5fc8813­3527&oe=5577DD11 při delší chůzí, sezení, posilování atd. Bohužel se u mě stalo zvykem sedět takhle : http://photos2­.demandstudios­.com/DM-Resize/photos­.demandstudios­.com/getty/ar­ticle/84/202/A­A045856_XS.jpg?w=1200&­h=630&crop_min=1&ke­ep_ratio=1 . Myslíte si, že to bude tím? Dnes jsem zkoušel celý den ve škole sedět „normálně“ a celý den mě to bolelo ještě víc.

Nejlepší odpověď
briketka10

Zkuste si pořídit tento polštář, když nepomůže navštivte ortopeda

Dynamicko-směrový polštář
pro zdravé sezení a odstranění bolesti zad

Aktivní sezení snižuje negativní důsledky sedu, kterými jsou funkční poruchy pohybového aparátu (vznik skolióz – vybočení páteře do strany), strukturální změny páteře a kloubů nebo poškození meziobratlových plotének. Aktivním sezením cvičíme, čímž aktivujeme cirkulaci krve. Při tomto zdravém sezení dochází k lepšímu prokrvování tkání a orgánů, což pozitivně ovlivňuje nejen
stav tělesných buněk, ale i celkovou kondici našeho těla.
zdoj s videem :
http://www.dy­nasit.com/cz/u­vod/
Doplňuji:
Mám doma tento zdravotní nafukovací polštářek,
ale nenafuju si ho doplna dala mi ho kamarádka
Softgym Over – 26cm
http://www.zdra­vionline.cz/p/Sof­tgym-Over---26cm

Další odpovědi
Drap

Tady nikdo diagnozu nedokáže určit. Doporučuji navštívit lékaře.

jáára

ve škole a bolej záda? zajdi si k doktoroj.

…já se nedávno proletěl ze střechy a bolej mě záda? Jo, jako prase.
Do práce stejně musím

pusinka50

Chtěla jsem ti doporučit tentýž trénovací měkký míč za záda, ale briketka mě předběhla ve svém třetím odkazu:-). Doporučuji si ho pořídit.:-)
Sedíš úplně špatně. Neopíráš se o záda, záda máš úplně volná, navíc do oblouku ohnutá a za chvíli tě budou bolet záda celá. Navíc tímto posezem tlačíš na poslední kousek páteře, na kostrč, která tě samozřejmě bolí od normálního otlačení a tím, že je na ten malý výrůstek přenesena celá tíha zad. Nemůžeš přece čekat, že se ti to za jeden den jiného sezení bolest zlepší.
Při sezení musíš mít opřenou celou délku zad o opěradlo židle. A nehrbit se, pak by tě bolela zase krční a bederní páteř. Páteř při sezení by měla být správně ve svislé poloze, opírající se celá o židli. Doporučovala bych pár týdnů cvičit cviky na posílení zad a koupit si ten balonek.:-)

marci1

Kup si nafukovací gymnastický míč ( podle Tvé výšky ) a sedni si na něj. Výborně odlehčí páteř. Sedím na něm doma téměř pořád. 🙂

briketka10

pardon spletla jsem si pojmy
kamarádka mi dala míček 😁