Kepler

Jak se zbavit bolesti v kříži, když jsem sotva schopen chůze?

Analgetika nechci, to není řešení.

Nejlepší odpověď
Midas

Toho se jen velmi těžko zbavuje.
Důležité je napravit celý denní režim, pokud je nějaký špatný. Kvalitní postel – pevná, vůbec se nehrbit při žádné činnosti, nenamáhat záda, nepřetěžovat je – třeba zvedáním těžkých věcí. Správně sedět – nebo líp: nevést sedavý způsob života.

Jsou na to různá cvičení – jogistické pozice. I masti. Stačí vyhledat a vybrat si to „svoje.“
Pokud je to až tak vážné, tak je lepší se poradit se svým lékařem nebo přímo v nemocnici / poliklinice.
Zajdi na masáž. ta ti navíc udělá dobře. ;) Existují i speciálně oreintované masáže – třeba na bolest zad, křeče, velmi zthulé nebo natáhlé svaly.

Analgetikum nikdy není řešením.

Zdroj: https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=cviky+na+bo­lav%C3%A1+z%C3%A1da&spe­ll=1&sa=X&ved=2a­hUKEwiMiqTn2Y­TrAhUIy6QKHc6EB3IQ­keECKAB6BAgNE­Co

Další odpovědi
Malvína

Mně pomáhá skořicový gel.

Pepa25

Mně zabírá cvik „kobra“. Nebojte, žádná jóga, prostě pořádné protažení. Zkusím dohledat nějako video nebo popis.
Cobra stretch: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=JDcdhTuy­cOI

da ny

Zjistit příčinu:
https://www.sym­ptomy.cz/priz­naky/bolest-v-krizi
Možná suché teplo a klid, případně lékař.

orwell

Pokud je to až tak zlé, tak tady pomůže jen lékař. Injekce na uvolnění svalstva, možná infuze, klid na lůžku. Nechce to sedět na židli, ale ležet na pořádné matraci v úlevové poloze – zpravidla na boku. CT resp. mag. rezonance zjistí příčinu. Obvykle to bývá vysunutá meziobratlová ploténka, v tvém případě v bederní části páteře, tlačící na nervy. Bolest může vystřelovat do nohy, případně můžeš mít brnění a sníženou citlivost v prstech u nohou, nejspíš v palcích. Záleží na tom, jak hodně je ploténka vyhřezlá, může to být klidně 8mm i víc.
V téhle fázi rozhodně zapomeň na nějaké masáže a rozcvičování, případné napravování může provádět pouze odborník seznámený se snímkem páteře, jinak můžeš skončit dost blbě. Analgetika bych úplně nezavrhoval. Sice neléčí, ale uleví alespoň částečně od bolesti. Až to nejhorší pomine, chce to po poradě s ortopédem, případně i neurologem začít rehabilitační cvičení při odborném vedení. Taky pokud možno sniž váhu, každé kilo se počítá. Vyhni se zvedání břemen zejména v předklonu i v budoucnosti a počítej s tím, že se to rádo opakuje. Někdy pomůže jenom operace, ale do toho se moc nehrň, ber to jako poslední možnost.

RyuzakiKate

Posiluj břišní svaly, abys tomu předcházel, neohýbat se v zádech a nezvedat nic těžkého, ale to do budoucna. Mně a jistě dalším stovkám lidem pomohlo toto video: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=DWmGArQBtFI Je to strašnej borec a dokáže pomoct úplně se vším, nejrelevantnější chlapík, co se cvičení týče. Jestli neumíš anglicky, princip určitě pochopíš z videa (má tam i titulky v angličtině, ale je mu krásně rozumět). Jinak já si ještě pořídila asi za 2 stovky dva masážní balonky s výstupky a ty mi velmi pomáhají, respektive jeden :) dám si ho třeba přesně na to místo, jak ukazuje Jeff a dělám ještě tzv. „glute smash and floss“ a „pressure wave“, něco jako ukazuje chlapík tady: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=4Gm-2OINmwU
Snad ti to pomůže, chápu, jak to dokáže potrápit!

elkon

Ortopedie, následně neurologie, rehabilitace. Mě to pomohlo. Podrobnosti psát nebudu, je to kus od kusu.

paul1

Asi před 3 roky jsem měl vysunutou ploténku, přišel jsem k ní při sbírání mandelinek. Byl jsem dost dlouho v předklonu a bral najednou 3 řádky, tím pádem jsem se vytáčel do stran a to bylo to nejhorší, co jsem mohl udělat. Přestala mi fungovat noha, ležel jsem na posteli a bral infuze. Doktor mi poradil, abych při ležení na posteli si každý den na pár hodin vyložit nohy na židli, položenou na posteli. Vypadalo to komicky, ale nějako to pomohlo. Potom rehabilitace, cvičení i doma – hlavně posilování břišních svalů při mírném zvedání hlavy a ramen, to dělám poměrně často dodnes. Hlavně si dávám pozor na práci v předklonu, pokud je nutná, tak se často narovnávám a tlačením rukama do pasu se až prohýbám dozadu.
Ještě doplňuji: na mazání postžených míst používáme tinkturu, kterou si sami vyrábíme z kalisie

Zdroj: https://www.i­receptar.cz/zah­rada/kalisie-lek-kvetinaci-pusobi-proti-zanetu-bolesti-povzbuzuje.html