Avatar uživatele
Nasťa007

Jak se co nejrychleji zbavit atopického ekzému?

mam ho uz od svych 4 let

Zajímavá 0 před 2388 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Jestli ti jde o to, aby to bylo co nejrychlejší, tak kortikoidy. Ale jestli ho už máš od tak nízkého věku, tak jistě víš, že to řeší jen povrchovou záležitost. Je to běh na dlouhou trať.
Mě to trápilo rok a půl. A po zbavení se stresu jako když mávneš kouzelným proutkem. Také záleží, čím se stravuješ. Používala jsem např. olivový olej a olej Atopic od Saloosu. Používat jen přírodní mýdla, která nevysušují.
Takže na prvním místě bych přemýšlela nad tím, co máš v hlavě, co tě trápí, i když to může bejt třeba starší záležitost jen zasunutá někde hlouběji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Problematika atopického ekzému je velmi složitá a jeho léčba je rozhodně běh na dlouhou trať, zázračný lék neexistuje.
Svědivým projevům částečně zabrání antihistaminika a kromě toho lékaři většinou předepisují místní kortikoidy. Ty jsou nejúčinnější součástí léčby, neboť mají velmi silné protizánětlivé účinky. Bohužel ale ani tyto hormonální preparáty nejsou zcela bez vedlejších účinků.
Určitě si více přečti v https://nemoci­.vitalion.cz/a­topicky-ekzem/
V každém případě má rozhodující slovo dermatolog a s léčbou bys měla začít právě jeho návštěvou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Obávám se, že se ho jentak nezbavíš. Můžeš (kromě doproučení svého lékaře) zkusit rady a zkušenosti ostatních podobně postižených a je možné, že něco z toho pomůže i Tobě. Nám se v posledních cca 5–8 letech (já a nyní i děti) docela osvědčuje Ambiderman (masťový základ z lékárny). Nevyléčí Tě, ale dost často dokáže ekzém zkrotit ještě v prvních příznacích.

Jinak vysledovat co Ti zhoršuje projevy. Může to být stress, mohou to být nějaké potraviny,… Já mám například podezření na skořici (přinejmenším větší množství „cini minis“ – skořicové cereální čtverečky – je u mně poměrně spolehlivý spouštěč)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví