kozlik

Jak se zbavit akné

Domácí rady

Nejlepší odpověď
hunter

měl jsem stím kdysí taký problémy. Existuje na to řada přípravku co se dá koupit v lékarně, ale mi vždy pomohlo aloe. urval jsem kousek lístu aloe a potřel kůží. Do rána to zmizlo

Další odpovědi
Damiana

O akné se říká, že je i nemocí krve, takže vyzkoušej změnit nebo poupravit jídelníček. Vyzkoušej čistící čaje (výborná je kopřiva), doplň vitamíny řady B a také vitamín E. Pro každého to sice nemusí být lahůdka, ale je dobré sníst každé ráno kousek droždí. Dát si drožďovou pomazánku nebo polévku. Jez hodně zeleninových salátů, hlavně listových. Pij dost vody (pramenité). Vyhýbej se smaženým a kořeněným jídlům (hořčice, kari, chilli).
Co se týká ošetření pleti, vyhni se přípravkům, které obsahují alkohol – vysušují pokožku a ta se brání ještě větší tvorbou mazu. Ošetřuj šetrně, přípravky z lékárny – já nedám dopustit na značku La Roche-Posay, která obsahuje hodně selenu, který léčí zánětlivé procesy a zklidňuje. Můžeš vyzkoušet i zinkovou mast, ale jen na pupínky. Hlavně nic nemačkej, akné by se ti rozneslo po celém obličeji. Co opravdu funguje a mám s tím vynikající zkušenost je ozonizér (ionizér) k dezinfekci pleti ( je to takový podobný přístroj, jaký možná znáš z Postřižin). Vyzkoušet můžeš i pleťové masky: lehce našlehaný bílek s trochou citronové šťávy; rozdrobené droždí s trochou vody (kašičku nanést na očištěnou kůži a nechat asi 20 minut působit). Ke zhoršení akné přispívá velkou měrou i kouření, alkohol a nedostatek spánku a špatně okysličená krev(málo pohybu).
Zkus šetrné, pravidelné ošetření u dobré (!) kosmetičky.
Pokud se jedná o těžší formu akné, je dobré navštívit dermatologa, někdy jsou zapotřebí i léky.