Jak se zbavim rychle dodavatele plynu abych mohl prejit k jinemu ?

muj nynejsi dodavatel plynu mi zvedl zalohy z 2000 na 3300, ikdyz jsem mel prumernou spotrebu 2300, i pres nekolik pokusu mi zalohy nechce snizit, jak se ho rychle zbavim, rekli mi ze vypovedni lhuta by bezela az do rijna…je to svinarna ale proste na vyssi zalohy nemam a uz jsem v zkluzu s placenim…

Nejlepší odpověď
annas

Naše zkušenosti.
My jsme loni v prosinci uzavřeli smlouvu s jiným dodavatelem plynu. Navštívila nás pracovnice, uzavřela smlouvu a a zajistila odhlášení u dodavatele (Sm plynáren).

Plyn od firmy Bohemia Energy jsme začali odebírat od 1. dubna t. r. Ke změně dochází vždy od nejbližšího možného čtvrtletí.
Odebíráme od této firmy i elektřinu. Jsme spokojeni. Ceny jsou nižší.
Doplňuji:
My jsme opravdu nikam nepsali. Po uzavření smlouvy s novým dodavatelem se sama Sm plynárna ozvala a vyúčtovala spotřebu plynu.

Další odpovědi
Miroslavst

Ano, je to jen na základě výpovědi. Druhou možností je, že vám odpojí plyn-teď je léto, tak to moc nevadí a vy přejdete k jinému dodavateli, kde ale budete muset vysvětlit příčinu odpojení. Původní dodavetel-nynější po vás sice bude chtít uhradit fakturu za odebraný plyn, ale ta by snad neměla být vysoká. Pokutu za znovuzapojení vám účtovat nebude, protože on nic zapojovat nebude.
Kolik jste měl vyúčtování? Celkem za plyn děleno 12 a vyjde vám měsíční platba. Tato může být navýšena o předpokládané zdražení, což bude cca 10%.
Pokud tomu tak je, je to v pořádku, pokud chce víc, upozorněte ho, že jedná neoprávněně.

elektrikář

Uzavřením smlouvy s jiným dodavatelem, Většinou všechny náležitosti mezi sebou vyřídí. Pro jistotu napsat doporučenou zprávu nynějšímu dodavateli a požádat o vyučtování zaplacených záloh ke dni vzniku nové smlouvy. Bližší informace musíte dostat jak od nového dodavatele tak starého. Každá společnost vám musí dát smluvní podmínky jak postupovat aby nedošlo k přerušení dodávky

Michálek1245

Záleží na tom, jaké má váš dodavatel plynu podmínky odstoupení od smlouvy. Většina jich má nějaké storno poplatky a pokuty a občas do takové míry, že se vlastně ten odchod nevyplatí. Takže to chce porovnat to, co vám nabídl nový dodavatel s tím, jaké jsou podmínky odstoupení od smlouvy. Jediná možnost tam opravdu bohužel není.