lola

Jak se zbavím oteklých víček?

Mám na nich atopický ekzém a přes noc mi otekla. Za hodinu jdu do práce a vypadám,jak stršidlo! Poraďte mi prosím!
Doplňuji:
Tak ty lžičky mi nepomohly :( Asi to bude něcím jiným.

Nejlepší odpověď
hanulka11

dej na 10 min 2 lžičky do mrazáku a poté si lehni a dej si je na oči ,uvidíš jak to pomůže
Doplňuji:
ty lžičky ale fakt fungují to jsem nevyčetla

Další odpovědi
panenka

Vše je zde
Jedním z důvodů, proč máte oteklé oči, může být problém s ledvinami. S uvedeným faktorem souvisí hlavně oteklé oči po ránu. Když předchozí den hodně pijete a večer ještě třeba zajdete s kamarády na nějaké to pivo, neúměrně tím zatěžujete ledviny a to se projeví druhý den ráno oteklýma očima. Proto si dejte pozor na to, co pijete a také na to, kolik toho vypijete.

Pár typů a dobré rady pro ranní oteklé oči
Mrazák a dvě čajové lžičky má doma jistě každý. Stačí tyto lžičky dát na chvilku do mrazáku a pak si je asi na 5 minut přiložit na oteklá víčka. Otok zmizí a vy budete zase krásná.
Vatové tampóny namočte do studeného mléka, nebo smetany, pak už stačí jen lehce vymačkat zbytky, aby vám to neteklo po obličeji a opět přiložit na oteklá víčka. I po probdělé noci se vám oči zase rozjasní a rozzáří.
Dva sáčky s černým čajem spaříme vroucí vodou a necháme 2 minuty louhovat. Potom už jen vymačkáme vodu a na 10 minut přiložíme na oči. Třísloviny v čaji by měli otok zmírnit.
Jste nachlazení? Oteklé oči na sebe nedají dlouho čekat
Otoky kolem očí mohou být způsobeny také právě prodělanou rýmou. Proto je důležité nepodcenit žádné příznaky nachlazení a pečlivě se sledovat. Pokud byla příčina otoků právě ono zmiňované nachlazení, sami po několika dnech zmizí.

Zdroj: http://www.mi­neralfit.cz/kos­metika-clanek/sos-rady-pro-otekle-oci-85

anonym

Pred praci bych se stavela jeste v lekarne – tam poradi. Ja proste na lekarny nedam dopustit. 🙂 -iv-

kudm05s

Pokud se jedná o atopický exém, tak honem na kožní, 2× denně mazat Triamcinolon E (na recept) a na noc obklady z borové vody. Atopický exém má tendenci přecházet na jiná místa, hlavně v záhybech (zápěstí, mezi prsty, víčka, předloktí, stehna), takže vše zkontrolovat a mazat.