verka

Jak se zbaví důchodce daně z práce na dohodu?

Podepisuje také ,,růžové prohlášení" k přiznání daně?
Doplňuji:
Pracuji také na dohodu a těch 15 procent mi nestrhávají,na to se ptám, jestli i kolegyně důchodkyně má podepsat prohlášení k dani.

Nejlepší odpověď
anonym

Formulář „Prohlášení zaměstnance..“ má bezesporu výhody pro zaměstnance (i důchodce), který má jeden hlavní poměr a nechce si podávat sám daňové přiznání.
Daň je u důchodců srážena ve výši 15%. Pokud jste starobní důchodkyně, tak v roce 2012 se Vám odpočítávala základní odpočitatelná položka. Ta činila 2070,– Kč měsíčně, takže by Vám potom logicky daň vyjít neměla.
V roce 2013 ale důchodci mají tuto odpočitatelnou částku z daně zrušenou, takže každý pracující důchodce to na svém příjmu dost tvrdě pocítí.
Každopádně by Vaše kolegyně podepsat Prohlášení k dani z příjmu ze závislé činnosti měla.

Další odpovědi
Drap

Předepsané daně by se zbavil pouze tím, že by přestal pracovat. Pokud nepracuje na černo, daně platit musí ať je to důchodce či nedůchodce.

terry

Jaké daně z práce?
Platí se daň z příjmu a protože to je daň z příjmu. A ta by se logicky platit měla.