Jak se zavařují čerstvé olivy?

Nezralé olivy jsou zelené a zralé zase černé barvy. Nevím jakým způsobem tyto plody sterilovat a v jakém nálevu. Rád bych znal celý postup.

Odpovědi
alenka901

Oliva je plodem olivovníku, jehož kolébkou je Asie. Dnes se s ním běžně setkáme ve středozemních oblastech Evropy. Kromě zelených oliv, které se sklízejí na podzim, existují i tmavé olivy sklízené začátkem prosince. Nejde o odlišnou odrůdu. Zelené olivy jsou jen nezralou formou oliv tmavých.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/O­liva