Stingo

Jak se zařizuje na pozemku septik a kolik stoji?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na tom jak je naprojektován. Také je důležité, zda to bude septik z kterého jde přepadová voda do kanalizace, do trativodu, nebo zda jde o septik na vyvážení. Septik se dělá tak, že po získání stavebního povolení se vykope na pozemku díra a buď se septik vybetonuje a zaizoluje a nebo se použije plastový. Koliik stojí nelze bez bližších informací určit. Hlavním ukazatelem bude velikost. Počítej cca od 25,000 do 150.000,–

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Základem pro stanovení ceny je projekt. Dále je nutno stavební povolení. Septik, s vývodem do trativodu, nebo do kanalizace, už se ale dnes nepovoluje. Může být zřízena pouze „žumpa“, vodotěsná a na vyvážení. Její obsah se určuje na základě počtu osob (ekvivalent) v objektu a četnosti vyvážení. Jinak se zřizují vybetonováním do „vybagrované“ jámy s příslušnou vodotěsnou izolací a pomocí bednění (šalování) což je dosti pracné. Dnes však většinou , vzhledem k jednoduššímu řešení i z hlediska vodotěsnosti a nenutnosti bednění, se zřizuje žumpa z plastové nádrže, shora uzavřené, jež se dokola obetonuje. Při betonování se musí současně s betonováním napouštět vodou, nebo uvnitř hustě rozepřít stěny „do kříže“.
Pokud by jsi chtěl ale něco, co se nemusí často (a draze-na čističku) vyvážet, pak je možno použít, dnes již velmi často používané, biologické čističky. Toto řešení je sice trochu náročnější na pořízení i na provozní údržbu, ale není nutno pak kaly tak často vyvážet. Přesnější informace k tomuto řešení najdeš určitě na netu. Cena všeho, vzhledem k výše uvedenému je velice těžko z „oleje“ stanovitelná.
Ale po nadefinování konkrétního požadavku se určitě najde dosti dodavatelských firem, jež Ti cenu, na základě Tvého požadavku a stavební situace, určí v relaci +/- 10%.
Informativní částka u „žumpy“, podle velikosti, může být 30–100 tis. u čističky kolem 150–200 tis. Záleží pochopitelně rovněž, zda bude „na klíč“, nebo realizace, aspoň z části, „svépomocně“.

cukrar

Těžko, spíše nezařizuje se, páč předpisy dnes nedovolí septik.