Avatar uživatele
ReHu

Jak se zajišťujete na podzim života? Platíte si penz.přip?Nebo se snažíte vydělat za aktivního života?Spoléháte na stát?

http://www.no­vinky.cz/ekono­mika/225702-lide-ocekavaji-ze-ve-stari-se-o-ne-bude-starat-stat.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Miroslavst, dudu, takhlene, hanny 2 před 4814 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
takhlene

platím si penzijní připojištění,ale děsím se toho co mně z toho zbyde po 25.letech

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zajda1

Na stát nespolehám. Využívám divezzifikace všech státem podporovaných programů.
Abych popral to maximum co nam nabizi, statni podpory, dan,ulevy atd…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Asi ne každý uvěří skutečnosti, že valná většina z nás si dnes žije podstatně lépe, než středověká šlechta. Bohužel stárnutí populce zapříčinilo, že sociální politika evropských států ztrácí schopnost se postarat o svoje důchodce. Chcete-li si proto vytvořit základní předpoklady ke svému důstojnému dožití, pak volte mezi těmito dvěma variantami.
Buď svěříte bytí ve stáří svým dětem – využijete připravovaný a právně ošetřený postitut výměnkáře nebo nejlépe již od 30-ti roků si ve svém rodinném rozpočtu založíte tzv. desetihaléřový fond. V praxi to znamená, že z každé na ruku obdržené koruny odložíte 10 haléřů na stáří, přičemž tyto prostředky budete racionálně investovat. Kam, toť je zatím složitá otázka, ale rozhodně někam, kde vám za přiměřeného rizika vložená koruna po odečtení inflace přinese, byť nepatrný výnos.

Pokud se ovšem míníte odevzdat dětem vězte, že pak je ve vašem bytostném zájmu tyto patřičně vychovat a předat jim vše ze svého osvědčeného řemesla, resp. obchodnického umění, nebo je ze všech sil podpořit k dosažení maximálního vzdělání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radak

Platím si penzijní připojištění a právě proto mi leze mráz po zádech, že se moje osobní úspory stanou majetkem státu. Pravda, je tam státní příspěvek, ale přesto. Tak teď právě chci také diverzifikovat a ukládat ještě někam, kde to bude opravdu moje a budu to moci použít, na co já uznám za vhodné. Na penzijko budu dávat nejminimálnější minimum, naštvali mě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
morava

nakupuji zlato,brilian­ty,nemovitosti, stačí ???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Jsem již v penzi, ale staral jsem se velmi, ale velmi pečlivě

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek